Fluktuace zaměstnanců na trhu práce (region Praha a okolí)

Název práce: Fluktuace zaměstnanců na trhu práce (region Praha a okolí)
Autor(ka) práce: Havránková, Michaela
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Pořízková, Magdaléna
Bakalářská práce je zaměřena na hlavní příčiny a dopady fluktuace, zároveň uvádí možnosti, jak do procesu fluktuace vstupovat a ovlivňovat ho. Teoretická část práce se zaměřuje na faktory, které rozhodují o procesu, kdy a proč se zaměstnanec zvažuje, zda v organizaci zůstane či odejde, zároveň kdy a kde vznikají počátky fluktuace, dále co fluktuaci provází a jaké jsou její konečné dopady pro kolektiv i společnost. Praktická část je postavena na vlastním dotazníkovém šetření a vychází z ryze praktických zkušeností a poznatků dotazovaných. Ozřejmuje nejčastější příčiny fluktuace zaměstnanců v regionu Praha a okolí, v různých věkových skupinách i pracovních pozicích s doporučeními, jak fluktuaci omezit.
Klíčová slova: Motivace ; Fluktuace; Angažovanost; Aktivní neangažovanost; Praha
Název práce: Fluctuation of employees in the labour market (Prague region and surrounding areas)
Autor(ka) práce: Havránková, Michaela
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Pořízková, Magdaléna
The bachelor thesis is focused on the main causes and impacts of fluctuation, it presents possibilities how to enter and influence the fluctuation process. The theoretical part focuses on the factors that determine the process, when and why an employee considers whether to leave or stay in the organization, when and where the beginnings of fluctuation occur, what fluctuation is accompanied with and what are its final impacts for the team and society. The practical part is based on a questionnaire survey and is based on purely practical experience and knowledge of the interviewed. It outlines the most frequent causes of employee fluctuation in the Prague region and its surroundings, in different age groups and job positions, with recommendations how to reduce fluctuations.
Klíčová slova: Fluctuation; Engagement; Motivation; Actively disengaged employees; Prague

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Manažer obchodu
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací