Optimalizace využití parkovacích míst pomocí Google aplikací a dalších IS/ICT

Název práce: Optimalizace využití parkovacích míst pomocí Google aplikací a dalších IS/ICT
Autor(ka) práce: Janata, Petr
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Souhrada, Václav
Tato práce se zabývá problémem nedostatečné kapacity parkovacích míst společnosti eMan před budovou JABLOTRON OFFICE PARK v pražských Holešovicích. Cílem práce je navrhnout řešení zmíněného problému pomocí informačních technologií včetně jeho implementace. Práce nejprve definuje kritéria, která by řešení mělo splňovat, a to na základě kvalitativního výzkumu prováděném přímo s budoucími uživateli softwarového řešení. Autor nejdříve hledá řešení mezi již exitujícími technologiemi a nástroji. Protože nebylo nalezeno žádné řešení, které by odpovídalo stanoveným kritériím, autor navrhuje vlastní řešení. Kombinaci mobilní aplikace a serverového backendu. Mobilní aplikace je určena pro mobilní telefony s operačním systémem Android a je psána v novém oficiálním jazyce Androidu v jazyce Kotlin. Backendová aplikace je koncipována jako REST API. Je psána s využitím frameworku Spring a rovněž v jazyce Kotlin pro JVM. Běží na platformě Heroku.
Klíčová slova: mobilní aplikace; optimalizace; parkovací místa; REST API; Heroku; Google aplikace
Název práce: Optimization of usage of parking spaces by Google applications and other IT/ICT
Autor(ka) práce: Janata, Petr
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Souhrada, Václav
This thesis solves problem of limited number of parking spaces, that are located in front of JABLOTRON OFFICE PARK in Prague Holešovice, dedicated to eMan company. The aim of the theses is to design an solution for the mentioned problem using information technology. The other part of the aim is to implement the solution. There are firstly defined criteria for solution in the thesis. The criteria are based on qualitative research made with future user of the solution. Secondly there is made research of existing technologies and tools, that fit to defined criteria. However there was no suitable solution found. So author design his own solution – combination of mobile application and server backend. The mobile application is for Android operation system and it is written in the Kotlin programming language. Kotlin is the new official programming language for Android platform. Backend application is made as REST API solution. It is based on Spring framework and written in Kotlin for JVM as well. It runs on Heroku platform.
Klíčová slova: mobile application; optimization; parking spaces; Google applications; REST API; Heroku

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií