Zhodnocení kvality webových programů určených pro výuku základů Javy

Název práce: Zhodnocení kvality webových programů určených pro výuku základů Javy
Autor(ka) práce: Hulík, Marek
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Michalička, Tomáš
Cílem této bakalářské práce je určit, která webová aplikace pro podporu výuky programovacího jazyka Java je nejvhodnější jako doplněk pro studium úvodního kurzu Javy pro studenty Vysoké školy ekonomické v Praze. V této práci dochází k charakteristice Javy, a způsobu výuky Javy v současné době na vysokých školách, dále očekávaný trend vývoje výuky v příštích letech. V praktické části jsou na základě definovaných kritérií vybrány tři aplikace. Ty jsou představeny, popsány, a následně postaveny jedna před druhou, a před kurz Javy na VŠE. Cílem bylo zjistit, která nejlépe doplňuje tento kurz, a je tedy nejvhodnější pro studenty jako pomůcka k úspěšnému absolvování tohoto kurzu.Na základě výsledků praktické části je navrhnuto řešení pro úpravu výuky, se zahrnutím vybrané aplikace, která by měla pomoci studentům lépe se orientovat v Javě, a zdárně složit zkoušku. Hlavní přínos této práce je tedy v doporučení pro efektivní změnu výuky, která by vedla k lepší připravenosti studentů nejen k závěrečnému testu a obhajobě adventury, ale také do budoucna, kdy se mohou setkat s Javou v zaměstnání.
Klíčová slova: Podpora výuky; Java; Programovací jazyk; Platforma
Název práce: Evaluating web based teaching applications for Java basics
Autor(ka) práce: Hulík, Marek
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Michalička, Tomáš
The aim of this thesis is to distinguish which web application is best suited to support education of the Java programming course at the University of Economics in Prague. In the theoretical part, the reader is acquainted with a notional background of Java and the difference between Java as a language and Java as a platform. Next, the thesis describes the current situation of programming education and the most probable set-up to come in the near future. In the practical part of the thesis, three web applications are chosen to fit the supportive role for the Java course. Each one of them is compared with the others and with the structure of the course – to see which is the most useful to students who need fast and easy repository of knowledge.Based on the results from the practical part of the thesis, a suggestion is made about the changes to the course. It will improve the extend to which the student is prepared for a final exam, and perhaps for a future carrer in programming.
Klíčová slova: Learning support; Java; Programming language; Platform

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika