Redesign databázové architektury KPI dashboardu

Název práce: Redesign databázovej architektúry KPI dashboardu
Jazyk práce: Slovensky
Táto bakalárska práca sa zaoberá oblasťou reportingu. Konkrétne sa venuje KPI dashboardu, v ktorom popisuje spôsob prípravy dát, aby boli splnené podmienky rozšírenia tohto dashboardu, čo predstavuje hlavný cieľ tejto práce. Teoretická časť je rozdelená na tri kapitoly týkajúce sa Business Intelligence a reportingu. Prvá sa venuje rešerši literatúry, odborných článkov a záverečných prác. Druhá časť v súvislosti s uvedením do problematiky predstavuje Business Intelligence, výber dát a nároky na ich kvalitu. Tretia kapitola je vyhradená pre oblasť reportingu. Táto časť obsahuje náhľad do histórie, definuje report, dashboard a ich členenie.Praktická časť práce je zameraná na KPI Dashboard, ktorí vyžaduje rozšírenie. V prvej časti za zaoberá analýzou aktuálne stavu. Ďalej obsahuje konkrétne požiadavky od manažmentu DHL IT Services, ktoré sú určené na implementáciu do stávajúceho riešenia. Pre každú zmenu je popísaný spôsob prípravy dát. Záverečná časť práce sa zameriava na zhodnotenie prevedených zmien, vyhodnotenie dosiahnutých výsledkov a formalizáciu záveru.
Klíčová slova: dashboard; report; KPI; reporting; požiadavky
Název práce: Redesign databázové architektury KPI dashboardu
Jazyk práce: Slovensky
Tato bakalářská práce se zabývá oblastí reportingu, konkrétně se věnuje KPI dashboardu, ve kterém popisuje způsob přípravy dat, aby byly splněny podmínky pro rozšíření tohoto dashboardu, co představuje hlavní cíl téhle práce.Teoretická část je rozdělena na 3 kapitoly týkající se Business Intelligence a reportingu. První se věnuje rešerši literatury, odborných článků a závěrečných prací. Druhá část v souvislosti s uvedením do problematiky představuje Business Intelligence, výběr a nároky na kvalitu dat. Třetí kapitola je vyhrazena pro oblast reportingu. Tato část obsahuje náhled do historie, definuje report, dashboard a jejich členění. Praktická část práce je zaměřená na KPI Dashboard, který vyžaduje rozšíření. V první části se zabývá analýzou aktuálního stavu. Dále obsahuje konkrétně požadavky od managementu DHL IT Services, které jsou učené k implementaci do stávajícího řešení. Pro každou změnu je popsán způsob přípravy dat. Závěrečná část práce se zabývá zhodnocením provedených změn, vyhodnocením výsledků a formalizací závěru.
Klíčová slova: dashboard; report; KPI; reporting; požadavky
Název práce: Redesign database architecture of KPI dashboard
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis is focused on reporting area, specifically, it is about KPI dashboard, in which is described the way of data preparation in order to fulfil terms of enlargement of the dashboard. where describes how to prepare data to meet the conditions for expanding this dashboard.The theoretical part is divided into 3 main chapters which describes Business Intelligence and reporting. The first is mainly telling about literature, technical papers and final theses. The second part by way of introduction the topics is of Business Intelligence, data selection and requirements for quality of data. The third chapter is reserved for the area of reporting. This part contains the historic view, defines the term report and dashboard and shows its segmentation. The practical part is focused on KPI Dashboard, which needs to be extended. The first part is describing the current situation od dashboard. Subsequently contains the requests from management of DHL IT Services, which needs to be implemented into existing solution. For each of change is outlined the way of data preparation. The conclusion of is focused on appreciation of changes made, interpretation of the results and formal close of the bachelor thesis.
Klíčová slova: dashboard; report; KPI; reporting; request

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky