Využití senzorů v programech pro platformu Android

Název práce: Využití senzorů v programech pro platformu Android
Autor(ka) práce: Růžička, Lukáš
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Rais, Aziz Ahmad
Předmětem této práce je jasný a srozumitelný popis využití senzorů, které v dnešní době obsahuje naprostá většina chytrých telefonů. V teoretické části je popsáno použití jednotli-vých senzorů setříděných podle kategorií (pohybové, polohové, environmentální) a různé možnosti výstupů z nich, včetně významu těchto hodnot. V praktické části je ukázáno využití hodnot získaných ze senzorů na příkladu jednoduché hry, která je složena z úkolů využívajících různé senzory.Vše je popisováno a vyvíjeno v jazyce Java a pro operační systém Android. Je využíváno integrovaného vývojového prostředí Android Studio.Cílem této práce je uvedení na první pohled nesrozumitelných výstupů ze senzorů do souvislostí. Po přečtení této práce by čtenář měl být schopen bez problémů používat výstu-py z běžných senzorů a obohatit tím interaktivitu a intuitivnost vyvíjených aplikací pro chytré telefony s Android OS.
Klíčová slova: Android; Java; senzory; chytré telefony
Název práce: Usage of sensors in programs on Android platform
Autor(ka) práce: Růžička, Lukáš
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Rais, Aziz Ahmad
The subject of this thesis is to clearly and understandably describe the usage of sensors, which is included in the vast majority of smartphones nowadays. The theoretical part contains description of the usage of each sensor grouped by its category (motion, position, environmental) and variety of its outputs, including their meanings. The practical part contains demonstrative usage of values obtained from sensors on an example of simple game composed of tasks using different sensors.Everything is described and developed in Java language and for the Android operating system. Android Studio is used as integrated development environment.The aim of this work is to relate the at first glance incomprehensible outputs from sensors. After reading this work the reader should be able to use outputs from sensor without any problems and use it to enrich interactivity and intuitiveness of applications developer for smartphones with Android OS.
Klíčová slova: sensors; Android; Java; smartphones

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika