Technologie a techniky v tvorbě automobilových filmů

Název práce: Technology and techniques in automotive film production
Autor(ka) práce: Maltcev, Ilia
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Krist, Antonín
Jazyk práce: English
In this work I review technologies which are used in automotive films, such as carcommercials or action chase scenes. In the theoretical part I describe different camerasystems and platforms as well as their placement and movement for producing dynamicshots that emotionally impact audience. Additionally, I introduce a brief historical evolution ofsuch systems. Furthermore, I examine vehicle coordination and various driving techniquesthat improve visual imagery. These findings are applied in the practical part, where I producea demo reel which contains my own car shots.
Klíčová slova: film; camera car; car; vehicle ; commercial; chase scene; russian arm
Název práce: Technologie a techniky v tvorbě automobilových filmů
Autor(ka) práce: Maltcev, Ilia
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Krist, Antonín
Jazyk práce: English
V této práci zkoumám technologie, které se používají při natáčení automobilových filmů, jako jsou reklamy aut nebo akční scény honiček. V teoretické části popisuji různé kamerové systémy a platformy, jakož i jejich umístění a pohyb, pro vytváření dynamických záběrů, které dokáží emotivně ovlivnit publikum. Představuji také krátký historický vývoj těchto systémů. Dále zkoumám koordinaci vozidel a různé techniky jízdy které zlepšují vizuální snímky. Tyto poznatky uplatňuji v praktické části, kde jsem vytvořil videoukázku vlastních záběrů s auty v pohybu.
Klíčová slova: film; auto; vozidlo; reklama; russian arm; honička; kamerové auto

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky