Název práce: Administrativní náklady zadávání veřejných zakázek u vybraného okruhu veřejných zadavatelů
Autor(ka) práce: Brožová, Markéta
Vedoucí práce: Maaytová, Alena
Oponenti práce: Gajdošová, Eva
Cílem této bakalářské práce je analyzovat výši a strukturu administrativních nákladů zadávání veřejných zakázek u čtyř veřejných zadavatelů v roce 2016 a 2017. V teoretické části jsou rozebírány hlavní pojmy z oblasti zadávání zakázek a charakterizovány transakční náklady, jejichž součástí jsou zkoumané administrativní náklady. Praktická část obsahuje zpracování a okomentování výsledků provedené analýzy založené na dotazníkovém šetření z vybraných organizací. Dosažené údaje jsou porovnány mezi organizacemi jak v jednotlivých letech, tak i meziročně.
Klíčová slova: Veřejná zakázka; Administrativní náklady; Veřejný zadavatel; Zadávání veřejných zakázek; Transakční náklady
Název práce: Administrative costs of the public procurement assignment for the selected range of public contracting authorities
Autor(ka) práce: Brožová, Markéta
Vedoucí práce: Maaytová, Alena
Oponenti práce: Gajdošová, Eva
The aim of the bachelor thesis is to analyze the amount and the structure of administrative costs concerning the public procurement assignment of four public contracting authorities in 2016 and 2017. The theoretical part discusses the key terms of a public assignment area and it also describes the transaction costs constituted from the examined administrative costs mentioned above. The practical part contains the processing and commenting of performed analysis results based on questionnaires from selected organizations. The gained data are compared between the organizations both annually and interannually.
Klíčová slova: Public procurement; Public contracting authority; Public procurement assignment; Transaction costs; Administrative costs

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví