Název práce: Atraktivnost benefitů pro zaměstnance z pohledu analýzy hodnocení vybraných firem
Autor(ka) práce: Schwarzová, Hana
Vedoucí práce: Říhová, Gabriela
Oponenti práce: Němec, Otakar
Bakalářská práce je v teoretické části zaměřena na vnější motivaci zaměstnanců, jelikož hlavním předpokladem bakalářské práce je prioritní důležitost zaměstnaneckých výhod pro celkovou spokojenost zaměstnanců. Cílem bakalářské práce je, na základě analýzy hodnocení atraktivity benefitů čtyřmi společnostmi z oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, v závěru práce prezentovat navrhované optimální řešení systému benefitů. Metodika v práci je kombinovaná – profilové rozhovory se zástupci firem jsou pro bakalářskou práci zdrojem kvalitativní části výzkumu, dotazníkové šetření mezi vybranými zaměstnanci zdrojem spíš kvantitativní části analýzy. Atraktivnost benefitů se mění v závislosti na několika faktorech – co jedinec, to jiný názor na benefit. Navzdory individuálnosti atraktivnosti, však lze nalézt společné benefity, které dokáží uspokojit nějakou ze základních, společensky-kulturních či vzdělávacích potřeb více zaměstnanců.
Klíčová slova: benefity; zaměstnanecké výhody; atraktivnost benefitů; well-being; odměňování pracovníků; pracovní spokojenost
Název práce: Attractiveness of benefits for employees from the point of view of the analysis of evaluation of chosed companies
Autor(ka) práce: Schwarzová, Hana
Vedoucí práce: Říhová, Gabriela
Oponenti práce: Němec, Otakar
The bachelor thesis in the theoretical part is focused on the external motivation of the employees, because the main prerequisite of the bachelor thesis is the priority importance of the employee benefits for the satisfaction of the employees in total. The aim of the bachelor thesis is to analyze the evaluation of the attractiveness of the benefits between four companies from the field of banking and insurance service market. Conclusion of the thesis is presenting the proposed optimal benefits system solution. Thesis methodology is combined – profile personal interviews with representatives of the firms are the source of qualitative part of the bachelor thesis, questionnaire survey among selected employees is a source of rather quantitative part of the analysis. The attractiveness of the benefits varies depending on several factors – each person has a different opinion on the same benefit. Despite the individuality in attractiveness, it is possible to find out common benefits that can satisfy some of the basic, socio-cultural or educational needs of more employees.
Klíčová slova: employee benefits; job satisfaction; subjective well-being; attractiveness of benefits; employee remuneration

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky