Personální práce v malém podniku, se zaměřením na start-up

Název práce: Personální práce v malém podniku, se zaměřením na start-up
Autor(ka) práce: Marchukova, Aleksandra
Vedoucí práce: Říhová, Gabriela
Oponenti práce: Palíšková, Marcela
Bakalářská práce je zaměřena na analýzu personálních činností v malých organizacích a konkrétně v start-upech. V první, teoretické části uvádím základní pojmy problematiky, popisuji specifika personální práce v malém podniku. Dále věnuji pozornost konkrétním personálním činnostem, které se nejvíce používají k řízení podniku a ovlivňuji efektivitu jeho výkonu, takže uvádím základní pojmy a historii start-upů. V praktické části je popsán výzkum provedený pomocí dotazníkového šetření ve spolupráci s vedoucími start-upů. Cílem práce je porovnat personální řízení ve vybraných podnicích, zhodnotit získané údaje a navrhnout doporučení pro zlepšení řízení personálem.
Klíčová slova: start-up společnost; personální práce; personální činnosti; lidské zdroje; lidský faktor
Název práce: Personal management with a focus on start-up
Autor(ka) práce: Marchukova, Aleksandra
Vedoucí práce: Říhová, Gabriela
Oponenti práce: Palíšková, Marcela
The bachelor thesis is focused on analysis of personnel activities in small companies and specifically in start-ups. In theoretical part I introduce the basic concepts of the problem, describe the specifics of personnel work in small companies. I also pay attention to certain personnel activities that are usually used to manage business and that have influence on the efficiency of its performance. I also present the basic concepts and history of the start-ups. The practical part describes the research carried out using a questionnaire survey in cooperation with the start-up managers. The aim of my work is to compare the personnel management in selected companies, to evaluate the acquired data and to propose recommendations to improve management of business.
Klíčová slova: human factor; personnel management; human resources; start-up company; personnel activities

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky