Konzumerismus a konzumní společnost z pohledu behaviorální ekonomie

Název práce: Konzumerizmus a konzumná spoločnosť z pohľadu behaviorálnej ekonómie
Jazyk práce: Slovensky
Konzumerizmus je v poslednej dobe stále častejšie rozoberaná problematika, na ktorúsa tvoria rôzne protichodné názory. Cieľom tejto bakalárskej práce je spracovať problematikukonzumerizmu, opísať všetky jej základné charakteristiky a následne vyvodiť možné následkykonzumného správania spotrebiteľov. Ďalším cieľom je prepojenie problematikykonzumerizmu s relatívne novo-vzniknutou vednou disciplínou, ktorá sa nazýva behaviorálnaekonómia. Za pomoci behaviorálnej ekonómie budeme schopní v závere vyvodiť príčinyiracionálneho konzumného správania spoločnosti.
Klíčová slova: konzumerizmus; konzumná spoločnosť; behaviorálna ekonómia; udržateľnosť
Název práce: Konzumerismus a konzumní společnost z pohledu behaviorální ekonomie
Jazyk práce: Slovensky
Konzumerismus je v poslední době stále častěji rozebíraná problematika, na kterou se tvoří různé protichodné názory. Cílem této bakalářské práce je zpracovat problematiku konzumerismu, popsat všechny její základní charakteristiky a následně vyvodit možné následky konzumního chování spotřebitelů. Dalším cílem je propojení problematiky konzumerismu s relativně nově vzniklou vědní disciplínou, která se nazývá behaviorální ekonomie. Za pomoci behaviorální ekonomie budeme schopni v závěru vyvodit příčiny iracionálního konzumního chování společnosti.
Klíčová slova: konzumerismus; konzumní společnost; behaviorální ekonomie; udržitelnost
Název práce: Consumerism and consumerist society from the point of view of behavioural economics
Jazyk práce: Slovensky
Lately, consumerism has been widely discussed topic throughout thw whole world. Yet, the opinions that have been brought up are very inconsistent. The aim of this bachelor thesis is to analyse the problematics of consumerism, its history, factors and possible outcomes. The next aim is to relate this topic to behavioural economics. After this linkage, we will be able to deduce irrational behaviour of consumerist society.
Klíčová slova: consumerism; consumerist society; behavioural economics; sustainability

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie