Sociálně demografická situace v Praze a okolí

Název práce: Sociálně demografická situace v Praze a okolí
Autor(ka) práce: Macura, Matouš
Vedoucí práce: Šimková, Martina
Oponenti práce: Vrabcová, Jana
Tato bakalářské práce se zabývá analýzou sociálně-demografické situace v Praze a okolí. K Praze bylo přistupováno jako ke kraji, a proto bylo jako okolí uvažováno jeho bezprostředně nejbližší kraj, tedy konkrétně Středočeský. Práce je rozdělená na dvě části: demografickou a sociálně-ekonomickou. V každé z nich byly vybrány důležité ukazatele a charakteristiky, u kterých byl provedený teoretický úvod a následné konkrétní zhodnocení jejich vývoje v čase a v daných krajích. Snažil jsem se přistupovat k hodnocení ukazatelů komplexně a v souvislosti se stanovenou hypotézou, která zní: „Výhodnější je žít ve Středočeském kraji ale za prací a službami je lepší dojíždět do Prahy“.
Klíčová slova: sociálně-demografická situace; Praha; Středočeský kraj
Název práce: Social demographic situation in Prague and its surroundings
Autor(ka) práce: Macura, Matouš
Vedoucí práce: Šimková, Martina
Oponenti práce: Vrabcová, Jana
This bachelor thesis deals with the analysis of socio-demographic situation in Prague and its surroundings. It was approached Prague as a region, and therefore It was considered as the immediate closest region, which is Central Bohemia. The work has been divided into two parts: demographic and socio-economic. In each of them It has been selected important indicators and characteristics for which was made a theoretical introduction and then specifically evaluated their development in time and in given regions. I tried to approach the assessment of the indicators in a comprehensive way and in connection with the established hypothesis, which says: „It is preferable to live in Central Bohemia but it is better to commute for work and services to Prague“.
Klíčová slova: Central Bohemia; social-demographic situation; Prague

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Sociálně ekonomická demografie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra demografie