Účetnictví malé účetní jednotky

Název práce: Účetnictví malé účetní jednotky
Autor(ka) práce: Horník, Tomáš
Vedoucí práce: Müllerová, Libuše
Oponenti práce: Janhubová, Jaroslava
Tématem této diplomové práce je účetnictví malé účetní jednotky společně s dalšími povinnostmi, které jí vyplývají ze zákona a jiných pramenů pro její správné fungování. V rámci nové kategorizace účetních jednotek dochází k přeskupení mezi jednotlivými skupinami v rámci nastavených kritérii pro zařazení. Co do počtu, malé účetní jednotky tvoří významnou skupinu. Cílem této diplomové práce je identifikovat specifika vedení účetnictví konkrétní malé účetní jednotky s důrazem na sestavení účetní závěrky a s ní spojenými povinnými výkazy pro její správně sestavení. Dílčím cílem bude analýza stavu před zavedením elektronické evidence tržeb a po zavedení elektronické evidence tržeb u tohoto podniku a jejího vlivu na tržby podniku. Předpokládá se, že přiznané tržby po zavedení elektronické evidence tržeb budou vyšší než před jejím zavedením.
Klíčová slova: podvojné účetnictví; outsourcing účetnictví; účetní závěrka; elektronická evidence tržeb
Název práce: Accounting of a small business entity
Autor(ka) práce: Horník, Tomáš
Vedoucí práce: Müllerová, Libuše
Oponenti práce: Janhubová, Jaroslava
The topic of this diploma thesis is Accounting of a small business entity and related obligations according to the law and other sources for its proper functioning. Within the new categorization of business entities, the regrouping process occurs based on the criteria for inclusion. Small business entities creates a significant group among all the others. The aim of this diploma thesis is identification of the specifics in bookkeeping of a chosen small business entity and it will be focusing on preparation of the financial statements and related mandatory statements for its correct compilation. The secondary aim of this diploma thesis is an analysis of situation before electronic registration of sales and after electronic registration of sales and the impact on the company´s sales after the implementation. Hypothesis of this aim is that the sales generated after the implementation of electronic registration of sales will be higher than before this implementation.
Klíčová slova: electronic registration of sales; financial statements; double-entry bookkeeping; outsourcing of bookkeeping

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 28. 2. 2018