Využití fondů EU ve vybraném regionu

Název práce: Využitie fondov EU vo vybranom regióne
Jazyk práce: Slovensky
Jednou z mnohých výhod vstupu štátov do Európskej Únie je príležitosť čerpania finančnej pomoci cez Európske štrukturálne a investičné fondy (EŠIF). V rámci politiky súdržnosti sú tak poskytnuté prostriedky na napĺňanie priorít a hlavných cieľov stratégie Európskej Únie, ktoré sa zaoberajú špecifickými problémami jednotlivých krajín a regiónov. Cieľom práce je zhodnotenie úspešnosti Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika-Česká republika 2007-2013. Bakalárska práca pozostáva z teoretickej a praktickej časti. Teoretická časť sa venuje regionálnej politike, fondom EU a problematike prihraničných regiónov, a je doplnená charakteristikou programových období 2007-2013 a 2014-2020 so zameraním na cezhraničnú spoluprácu. Praktickú časť tvorí analýza dokumentov a výročných správ o implementácii programu. V závere je kompletné zhodnotenie vybraného operačného programu a jeho výsledkov.
Klíčová slova: Štrukturálne fondy; Operačný program; cezhraničná spolupráca; dotácie
Název práce: Využití fondů EU ve vybraném regionu
Jazyk práce: Slovensky
Klíčová slova: cezhraničná spolupráca; Štrukturálne fondy; Operačný program; dotácie
Název práce: Use of EU funds in certain area
Jazyk práce: Slovensky
One of the many advantages of states entering European Union is the opportunity to draw financial support from the European Structural and Investment Funds. As part of the cohesion policy, funds are provided to meet the priorities and headline targets of the EU´s strategy, addressing the specific challenges of individual countries and regions. Aim of the thesis is to evaluate success of the Slovak Republic- Czech Republic 2007-2013 Cross-border Cooperation program. The bachelor thesis consists of a theoretical and practical part. The theoretical part focuses on regional policy, EU funds and border regions, and is complemented by the characteristics of the programming periods 2007-2013 and 2014-2020 with a focus on cross-border cooperation. Practical part is the analysis of documents and annual reports on implementation of the program. At the end, there is a complete evaluation of selected operational program and its results.
Klíčová slova: cross-border cooperation; Structural funds ; Operational program; grants

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie