Název práce: Monetární (peněžní a úvěrová) politika Ruské federace a její vliv na podnikatelskou sféru
Autor(ka) práce: Pop, Pavlo
Vedoucí práce: Soukup, Jindřich
Oponenti práce: Kulbakov, Nikolay
Cílem této práce je analýza monetární politiky Ruské federace, posouzení příčin zvolení konkrétních nástrojů, zhodnocení vlivu na podnikatelskou sféru a na ekonomiku Ruska v celku. Teoretická část je zaměřena na úvod do problematiky monetární politiky, její definovaní, popis jednotlivých forem monetární politiky a jejích nástrojů. Praktická část se zabývá analýzou monetární politiky Centrální banky Ruské federace v různých obdobích, zhodnocením vývoje jednotlivých nástrojů a jejich použití. V práci je provedena analýza vlivu monetární politiky na ekonomiku a na podnikovou sféru prostřednictvím ekonomických ukazatelů, posouzení hlavních příčin změn v podnikové sféře a vztah této sféry s monetární politikou Ruské federace.
Klíčová slova: monetární politika; vliv na podnikatelskou sféru; nástroje monetární politiky
Název práce: Monetary policy of the Russian Federation and its influence on the business sphere
Autor(ka) práce: Pop, Pavlo
Vedoucí práce: Soukup, Jindřich
Oponenti práce: Kulbakov, Nikolay
The aim of this thesis is to analyze the monetary policy of the Russian Federation, to assess the reasons for the selection of specific instruments, to evaluate the impact on the business sphere and on the economy of Russia in total. The theoretical part is focused on the introduction to monetary policy, its definition, description of individual forms of monetary policy and its instruments. The practical part deals with analysis of the monetary policy of the Central Bank of the Russian Federation at various periods, evaluation of development of individual instruments and their use. The thesis analyzes the influence of monetary policy on the economy and the business sphere through economic indicators, the assessment of the main causes of changes in the business sphere and its relationship with the monetary policy of the Russian Federation.
Klíčová slova: monetary policy; instruments of monetary policy; central bank of Russia

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie