Mentální a fyzická dostupnost značky Bohemia chips

Název práce: Mentální a fyzická dostupnost značky Bohemia chips
Autor(ka) práce: Kůtová, Karolina
Vedoucí práce: Koudelka, Jan
Oponenti práce: Bubeník, Jiří
Značku působící na rychloobrátkovém trhu je důležité rozvíjet a posilovat její pozici. Trvalý růst lze zajistit budováním mentální a fyzické dostupnosti. Kromě toho, že značka musí být spotřebiteli dostupná ve správný čas na správném místě, je důležité budovat asociace se značkou. Asociace v mysli spotřebitelů zajistí zařazení značky do zvažovaného souboru a jednoduchá, distinktivní a konzistentní komunikace značky udrží značku na prvních místech zvažovaných variant. Diplomová práce obsahuje poznatky o práci s lidským mozkem a návaznosti na práci marketingových managerů při řízení značky. Cílem této práce je prověřit stav mentální a fyzické dostupnosti značky Bohemia chips, lídra kategorie slaného snackingu na Českém trhu. V práci jsou využity znalosti marketingových odborníků, vědeckého marketingu, případových studií i sekundárních výzkumů o trhu. V rámci praktické části je využito obsahové analýzy a šetření v místě prodeje.
Klíčová slova: Mentální dostupnost; Fyzická dostupnost; Distintivní elementy značky
Název práce: Mental and physical availability of Bohemia chips brand
Autor(ka) práce: Kůtová, Karolina
Vedoucí práce: Koudelka, Jan
Oponenti práce: Bubeník, Jiří
There is a fundamental necessity to develop and make the brand grown to strengthen its position on FMCG market. The long-term growth can be provided by continuous mental and physical brand´s availability. Not only the brand must be available for buying at the point of purchase, but the brand must be developing its associations and brand´s links in the consumer’s minds. Based on these associations the brand becomes easier a part of the consideration set and moreover, thanks to the simple, distinctive and consistent communication perform at the first place in this set. This diploma thesis covers topics about consumer´s brain as a tool for marketers to deliver long-term brand´s growth. The aim of this thesis is to examine the mental and physical availability of Bohemia chips brand, the category leader of the Czech salted snacking market. As an academical source of information, it was used various case studies and research papers and market researchers. In the practical part it was used the content analysis method and market observation.
Klíčová slova: Mental availability; Physical availability; Distinctive assets

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská