Název práce: Praktické skúsenosti s aplikáciou medzitrhu práce ako systémového nástroja na riešenie dlhodobej nezamestnanosti na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Tému mojej diplomovej práce som si zvolil na základe úspešne pilotovaného projektu na riešenie dlhodobej nezamestnanosti v meste Banská Bystrica, mojom rodisku. Práca je rozčlenená na dve nosné časti – teoretickú a praktickú. V teoretickej časti približujem víziu a stratégiu Európskej únie v 21. storočí, prioritne zameranú na inkluzívny rast s vysokou mierou zamestnanosti a problematikou nezamestnanosti, trh práce a jeho súvis s politikou zamestnanosti. V praktickej časti poukazujem na pokračujúcu činnosť neziskovej organizácie so 100-% účasťou Mesta Banská Bystrica s názvom Podnik medzitrhu práce – Šanca pre všetkých, n.o a na medzitrh práce, ako potenciálny nástroj na riešenie dlhodobej nezamestnanosti v podmienkach Slovenskej republiky. V závere práce formulujem prínosy a odporúčania pokračujúceho fungovania Podniku medzitrhu práce-Šanca pre všetkých, n.o. plus prikladám zoznam obrázkov, tabuliek, grafov a odkazov na úspešnú publicitu celého projektu.
Klíčová slova: inkluzívny trh; opatrenia na trhu práce; medzitrh práce; Banská Bystrica; sociálne podniky; trh práce; nezamestnanosť; Slovensko
Název práce: Praktické zkušenosti s aplikací medzitrh práce jako systémového nástroje pro řešení dlouhodobé nezaměstnanosti na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Téma diplomové práce jsem si zvolil na základě úspěšně pilotovaného projektu na řešení dlouhodobé nezaměstnanosti ve městě Banská Bystrica, mém rodišti. Práce je rozčleněna na dvě nosné části - teoretickou a praktickou. V teoretické části přibližuji vizi a strategii Evropské unie v 21. století, prioritně zaměřenou na růst podporující začlenění s vysokou mírou zaměstnanosti a problematikou nezaměstnanosti, trh práce a jeho souvislost s politikou zaměstnanosti. V praktické části poukazuji na pokračující činnost neziskové organizace s 100-% účastí Města Banská Bystrica s názvem Podnik medzitrh práce - Šance pro všechny, n.o a na medzitrh práce, jako potenciální nástroj na řešení dlouhodobé nezaměstnanosti v podmínkách Slovenské republiky. V závěru práce formuluji přínosy a doporučení pokračujícího fungování Podniku medzitrh práce-Šance pro všechny, n.o. plus přikládám seznam obrázků, tabulek, grafů a odkazů na úspěšnou publicitu celého projektu.
Klíčová slova: nezaměstnanost; Slovensko; trh práce
Název práce: Practical experience with the application of the mid-labor market as a systemic tool for long-term unemployment in Slovakia
Jazyk práce: Slovensky
I chose the subject of my thesis based on a successfully piloted project on long-term unemployment in Banská Bystrica. The thesis is divided into two main parts - theoretical and practical. In the theoretical part, I approach the vision and strategy of the European Union in the 21st century, focusing on inclusive growth with an elevated level of employment, labor market and its relation to employment policy. In the practical part, I refer to the ongoing activity of a non-profit organization in the Banská Bystrica and its project - Chance for All, as a potential tool for tackling long-term unemployment in the Slovak Republic. At the end of the thesis I formulate the benefits and recommendations of the continuous functioning of the organization plus including a list of images, tables, charts, and links to the successful publicity of the entire project.
Klíčová slova: labor market; unemployment; inclusive growth

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie