Název práce: Problematika vylidňování periferních venkovských oblastí a možnosti řešení: případová studie obce Chanovice
Autor(ka) práce: Chaloupková, Aneta
Vedoucí práce: Pělucha, Martin
Oponenti práce: Feuich, Marek
Bakalářská práce je zaměřena na periferní venkovské oblasti v ČR a na problematiku spojenou s jejich polohou. Teoretická část práce identifikuje venkovské a posléze periferních venkovské oblasti a obecné problémy, se kterými se tyto lokality potýkají, včetně nástrojů řešení. V praktické části práce je v rámci případové studie soustředěna pozornost na periferní obec Chanovice, zvláště pak na motivaci mladých lidí v Chanovicích zůstat, což je zhodnoceno prostřednictvím vlastního dotazníkového šetření.
Klíčová slova: periferní oblasti; venkovské oblasti; dotazníkové šetření
Název práce: Problematics of depopulation of rural development areas and possible solutions: study case municipality Chanovice
Autor(ka) práce: Chaloupková, Aneta
Vedoucí práce: Pělucha, Martin
Oponenti práce: Feuich, Marek
The bachelor’s project focus areas are rural peripheral areas in Czech Republic and issues connected with their location. The theoretical part of the project covers the classification of rural and rural peripheral areas, and the problems that arise in these places, as well as possible solutions. The practical part’s study is focused on rural peripheral municipality, Chanovice, especially the problematic of young people and their will to live their lives in such areas. In order to evaluate the study, a survey has been conducted.
Klíčová slova: peripheral areas; rural areas; survey

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Veřejná správa a regionální rozvoj
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra regionálních studií