Název práce: Analýza rizika strategického podnikatelského plánu společnosti Scandinavian Airlines (SAS)
Autor(ka) práce: Morávek, Jakub
Vedoucí práce: Špička, Jindřich
Oponenti práce: Boukal, Petr
Cílem této práce je provést strategickou analýzu se zaměřením na působící rizika na skandinávský podnik SAS Group. První část práce obsahuje teoretický a metodologický základ ke zpracování praktické části a zároveň přibližuje finanční specifika leteckých dopravců. V praktické části je pak podrobně představená společnost SAS Group. Zároveň byla provedena strategická analýza, zahrnující finanční analýzu pro identifikaci největších rizik. Dále pak následuje vytvoření tří scénářů věnujících se predikci vývoje společnosti a vlivu rizik na výkonnost podniku. Z těchto scénářů a popisu dalších rizik je závěrem vyhodnocena dosavadní strategie a navrhovaný postup pro následující období.
Klíčová slova: SAS Group; financování aerolinií; Strategická analýza; analýza rizika; letecká společnost; podniková rizika v letectví; finanční analýza
Název práce: Strategic Business Risk Analysis of Scandinavian Airlines (SAS)
Autor(ka) práce: Morávek, Jakub
Vedoucí práce: Špička, Jindřich
Oponenti práce: Boukal, Petr
The aim of this work is to make a strategic analysis focusing on the risks of the Scandinavian company SAS Group. The first part of the thesis contains a theoretical and methodological basis for the processing of the practical part and describes the financial specifics of carriers. In the practical part the SAS Group is presented in detail. Strategic analysis was carried out, including a financial analysis to identify the largest risks. Next, there are three scenarios focused on the prediction of the company's development and the impact of the risks on the performance of the company.
Klíčová slova: Strategic analysis; airline finance; corporate aviation risks; airlines; financial analysis; risk analysis ; SAS Group

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská