ANALÝZA KRIMINALITY V REGIONECH ČR

Název práce: ANALÝZA KRIMINALITY V REGIÓNOCH ČR
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zaoberá analýzou kriminality v jednotlivých krajoch Českej republiky. Cieľom tejto práce je analyzovať vývoj vybraných trestných činov v krajoch a urobiť predpoveď na nadchádzajúci rok. Použité dáta sú čerpané zo stránky policie.cz. Práca je rozdelená na tri časti. V prvej časti je vymedzený pojem kriminalita. Druhá časť sa zaoberá kriminalitou v jednotlivých krajoch. V poslednej tretej časti sa nachádza metodika použitia časových rád a následne jej aplikácia. Sú počítané popisné štatistiky a urobené predpovede na nasledujúci rok, ktoré sú následne porovnané so skutočnými hodnotami.
Klíčová slova: kriminalita; trestný čin; analýza kriminality ; časová rada
Název práce: ANALÝZA KRIMINALITY V REGIONECH ČR
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce se zabývá analýzou kriminality v jednotlivých krajích České republiky. Cílem této práce je analyzovat vývoj vybraných trestných činů v krajích a učinit předpověď na nadcházející rok. Použité data jsou čerpány ze stránky policie.cz. Práce je rozdělena na tři části. V první části je vymezen pojem kriminalita. Druhá část se zabývá kriminalitou v jednotlivých krajích. V poslední třetí části se nachází metodika použití časových rád a následně její aplikace. Jsou počítány popisné statistiky a udělané předpovědi na následující rok, které jsou následně porovnány se skutečnými hodnotami.
Klíčová slova: kriminalita; trestný čin; analýza kriminality; časová řada
Název práce: CRIME ANALYSIS IN REGIONS OF CZECH REPUBLIC
Jazyk práce: Slovensky
Bachelor thesis deals with the analysis of crime in individual regions of the Czech Republic. The aim of this work is to analyse the development of selected crimes in the regions and to make a forecast for the coming year. The data used was obtained from police.cz web site. The work is divided into three parts. The first part defines the concept of criminality. The second part deals with crime in individual counties. In the last third part there is a method of using time series and then its application. I counted descriptive statistics and made the predictions for the following year, which are then compared to the actual values.
Klíčová slova: offence ; criminality; time series ; analysis of criminality

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Statistika a ekonometrie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra statistiky a pravděpodobnosti