Analýza vybrané investiční příležitosti v odvětví výroby léčiv

Název práce: Analýza vybranej investičnej príležitosti v odvetví výroby liečiv
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca „Analýza vybranej investičnej príležitosti v odvetví výroby liečiv“ bližšie skúma podnikanie a následne akcie dánskej farmaceutickej spoločnosti Novo Nordisk. Cieľom tejto diplomovej práce je využiť teoretické vedomosti nadobudnúté počas štúdia a aplikovať ich v konkrétnej trhovej situácií. Priblížením sa práci investičného analytika a vyhodnotením investície do akcií spoločnosti Novo Nordisk autorovi pribudnú ďalšie cenné skúsenosti, ktoré potrebuje každý investor, pokiaľ chce byť na trhoch dlhodobo úspešný. V rámci fundamentálnej analýzy je skúmaný farmaceutický trh ako celok a následne je analyzovaná samotná spoločnosť Novo Nordisk a jej postavenie na farmaceutickom trhu s ohľadom na konkurenciu. V závere práce je po ocenení akcií formulované investičné odporúčanie.
Klíčová slova: farmaceutický priemysel; Novo Nordisk; investovanie do akcií; fundamentálna analýza; ocenenie; investičné odporúčanie
Název práce: Analysis of the investment opportunity in the pharmaceutical industry
Jazyk práce: Slovensky
The diploma thesis "Analysis the investment opportunity in the pharmaceutical industry" examines the business and consequently the shares of the Danish pharmaceutical company Novo Nordisk. The aim of this diploma thesis is to use the theoretical knowledge gained during the study and to apply it in a specific market situation. Another objective of this thesis is to gain the valuable experience, which is necessary for succesful invesment decisions on the markets. The fundamental analysis looks at the pharmaceutical market and Novo Nordisk company with respect to its competition. After the valuation of the Novo Nordisk shares at the end of the thesis, the investment recommendation is formulated.
Klíčová slova: Novo Nordisk; investment recommendation; pharmaceutical industry; stock investing; fundamental analysis; valuation
Název práce: Analýza vybrané investiční příležitosti v odvětví výroby léčiv
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce „Analýza vybrané investiční příležitosti v odvětví výroby léčiv“ zkoumá podnikání a následně i akcie dánské farmaceutické společnosti Novo Nordisk. Cílem této diplomové práce je využít teoretické vědomosti nabyté během studia a aplikovat je v konkrétní tržní situaci. Přiblížením se práci investičního analytika a vyhodnocením investice do akcí společnosti Novo Nordisk autorovi přibydou další cenné zkušenosti, které potřebuje každý investor, pokud chce být na trzích dlouhodobě úspěšný. V rámci fundamentální analýzy je zkoumaný farmaceutický trh jako celek a následně je analyzovaná samotná společnost Novo Nordisk a její postavení na farmaceutickém trhu s ohledem na konkurenci. V závěre práce je po ocenění akcií formulováno investiční doporučení.
Klíčová slova: investiční doporučení; investování do akcií; fundamentální analýza; ocenění; farmaceutický průmysl; Novo Nordisk

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra měnové teorie a politiky