Zpoplatnění železniční dopravní cesty na Slovensku

Název práce: Spoplatnenie železničnej dopravnej cesty na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Táto diplomová práca sa zameriava na súčasný stav problematiky spoplatnenia železničnej dopravnej cesty na Slovensku. Bližšie charakterizujte osobnú dopravu. Hlavným cieľom je analýza troch konkrétnych dopravcov, ktorí prevádzkujú osobnú dopravu na vybranej trase. V aplikačnej časti sa nachádza výpočet spoplatnenia, ktoré platí každý z dopravcov na základe vstupných dát, ktoré ich odlišujú. V závere sa nachádza zhodnotenie získaných výsledkov.
Klíčová slova: infraštruktúra; spoplatnenie; osobná doprava; úhrada; železničná doprava
Název práce: Charging of the railway transport route in Slovakia
Jazyk práce: Slovensky
This diploma thesis focuses on the current state of the issue of charging the railway transport route in Slovakia. It focuses more on passenger transport. The main goal is to analyze three specific carriers who operates in passenger transport on our chosen route. In the application section, there is a charge calculation that applies to each carrier based on the input data that distinguishes them. In the final part, the results are reviewed.
Klíčová slova: railway transport; infrastructure; passenger transport; charging; charge
Název práce: Zpoplatnění železniční dopravní cesty na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Tato diplomová práce se zaměřuje na aktuální stav problematiky zpoplatnění železniční dopravní cesty na Slovensku s bližší specifikací osobní dopravy. Hlavním cílem práce je analýza tří konkrétních dopravců, jež zprostředkovávají osobní dopravu na vybrané trase. Aplikační část spočívá ve výpočtu zpoplatnění pro každého z dopravců, jež se odlišují vstupními daty. V závěru je shrnuto vyhodnocení výsledků.
Klíčová slova: zpoplatnění; osobní doprava; železniční doprava; infrastruktura; úhrada

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky