Finanční analýza vybrané úvěrové instituce

Název práce: Finanční analýza vybrané úvěrové instituce
Autor(ka) práce: Petržílková, Denisa
Vedoucí práce: Cibulka, Jakub
Oponenti práce: Siuda, Vojtěch
Cílem této bakalářské práce je na základě různých forem finanční analýzy posoudit finanční zdraví vybraných úvěrových institucí, kterými je MONETA Money Bank, a. s. a Komerční banka, a. s., v období 2013-2017. Celá práce je rozdělena na dvě části. První část je čistě teoretická a zabývá se finanční analýzou jako takovou, respektive jejími hlavními ukazateli, které jsou schopny komplexně zhodnotit banku pomocí finančně – analytických metod. Druhá část je praktická a je zde provedena aplikace metod, které jsou popsány v teoretické části. Jako první je provedena analýza absolutních ukazatelů a pak poměrových ukazatelů, jako je např. ukazatel bankovní rentability, likvidity apod. Vždy je provedeno konkurenční porovnání. Na závěr jsou všechny dílčí výpočty shrnuty a vyhodnoceny spolu s predikcí finanční situace bank.
Klíčová slova: rentabilita; poměrové ukazatele; finanční analýza; bankovnictví; komerční banka
Název práce: Financial analysis of the selected credit institution
Autor(ka) práce: Petržílková, Denisa
Vedoucí práce: Cibulka, Jakub
Oponenti práce: Siuda, Vojtěch
The aim of this bachelor thesis is to assess the financial health of chosen credit institutions such as Moneta Money Bank, a. s. compared with Komerční banka, a. s. for the five year long period of time, from 2013 to 2017. The thesis has two main parts. The first part, purely of a theoretical nature, deals with the financial analysis, or its main aspects, which are able to comprehensively evaulate the bank by using the financial and analytical methods. In the second part, selected methods described in the first part of thesis are applied. Firstly, absolute and ratio indicators are analysed, as the indicator of banking profitability or luquidity etc. In the conclusion, the bachelor thesis sums up and evaulates all the sectional results with the forecast of banks financial situation.
Klíčová slova: financial analysis; banking; commercial bank; ratio indicators; profitability

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví