On line srovnávače v pojišťovnictví

Název práce: On line srovnávače v pojišťovnictví
Autor(ka) práce: Mikuláš, Vít
Vedoucí práce: Daňhel, Jaroslav
Oponenti práce: Budská, Petra
Bakalářská práce se zabývá online srovnávači, novým distribučním kanálem pojišťoven. Smyslem práce je nejprve v teoretické rovině seznámit čtenáře s charakteristikou pojistného trhu a produktů, následně objasnit důvody vzniku online srovnávačů, zhodnotit jejich význam a postavení na současném pojistném trhu včetně vymezení produktů, které jsou pomocí nich sjednávané, a nakonec shrnout jejich výhody a nevýhody v porovnání s jinými způsoby sjednání. Druhá, praktická část je zaměřena na analýzu trendu povědomí a zkušeností s online srovnávači. Tato analýza je řešena formou dotazníkového šetření. Výsledky průzkumu jsou přehledně shrnuty do grafů v příloze s navazující prognózou ohledně dalšího vývoje. V závěru práce pak autor shrnuje vlastní zkušenosti a poznatky.
Klíčová slova: online srovnávač; pojišťovnictví; pojistný produkt; dotazník; distribuční kanál
Název práce: Online Insurance Comparators
Autor(ka) práce: Mikuláš, Vít
Vedoucí práce: Daňhel, Jaroslav
Oponenti práce: Budská, Petra
This bachelor thesis deals with online insurance comparators, as a specific distribution channel insurance companies use. The main goal of this bachelor thesis is at first to introduce readers to key aspects of the insurance market and products, then analyze why online insurance comparators grew so quickly and thus became a vital part of insurance market. Hand in hand with that goes its importance at the market and analysis of insurance products that are suitable to arrange with online comparators as well as the different ones, where other channel could be the better choice. The second, practical part, is focused on analysis of knowledge about and experience with online comparators among people and is performed as a brief online survey. Results are sum up into user-friendly graphs to illustrate them in a simple, yet effective way. Another important chapter is dedicated to author’s point of view, experience and reflection of pros and cons of this new distribution channel for its users.
Klíčová slova: Insurance Product; Distribution Channel; Insurance; Online Comparator; Survey

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví