Srovnání ruské, lotyšské a arménské burzy

Název práce: Srovnání ruské, lotyšské a arménské burzy
Autor(ka) práce: Lopatkina, Yulia
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Šubová, Iveta
Tématem této bakalářské práce je srovnání burz postsovětských států Ruska, Lotyšska a Arménie. V rámci první kapitoly jsou burzy porovnané z hlediska historie a dosavadního vývoje, organizační struktury i členství. Druhá kapitola se zabývá vybranými obchodními parametry jako jsou tržní segmenty, předmět obchodování, období obchodování, činnost market makerů, typy příkazů a vypořádání obchodů. V poslední kapitole praktické části této bakalářské práce bude provedena analýza základních statistických údajů, jimiž jsou indexy, objem obchodů, kapitálová přiměřenost, počet kótovaných cenných papírů.
Klíčová slova: akciový index ; tržní kapitalizace; MOEX; burza; Nasdaq OMX Riga ; Nasdaq OMX Arménia
Název práce: Comparison of the Russian, Latvian and Armenian stock exchanges
Autor(ka) práce: Lopatkina, Yulia
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Šubová, Iveta
The topic of this bachelor thesis is the comparison of exchanges of post-Soviet states of Russia, Latvia and Armenia. Within the first chapter exchanges are compared in terms of history and current development, organizational structure and membership. The second chapter deals with selected business parameters: market segments, instruments of trading, trading period, market maker activity, types of orders and settlement of trades. The last chapter, which deals with the practical part of this bachelor thesis will analyze basic statistical data: indices, volume of transactions, capital adequacy, number of listed securities.
Klíčová slova: market capitalization; MOEX; Nasdaq OMX Riga; Nasdaq OMX Armenia; index; stock exchange

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví