Finanční analýza a prognóza budoucího vývoje Bohušovická mlékárna, a.s

Název práce: Finančná analýza a prognóza budúceho vývoja spoločnosti Bohušovická mlékárna a. s
Jazyk práce: Slovensky
Táto bakalárska práca sa zaoberá finančnou analýzou spoločnosti Bohušovická mlékárna, a. s. v priebehu rokov 2011 až 2016. Taktiež obsahuje prognózu blízkej budúcnosti. Práca je rozdelená na tri časti. V prvej, metodickej časti, sú vysvetlené postupy, metódy a ich použitie. Druhá časť je analytická. Obsahuje horizontálnu a vertikálnu analýzu a výsledky pomerových ukazovateľov vysvetlených v metodickej časti. Takisto sú výsledky pomerových ukazovateľov porovnané s konkurenčnými podnikmi. Posledná časť práce sa zaoberá prognózou a zobrazuje plánovanú štruktúru súvahy a výkazu zisku a straty.
Klíčová slova: Bohušovická mlékárna; finančná analýza; horizontálna a vertikálna analýza; pomerové ukazovatele; prognóza budúceho vývoja; súvaha; výkaz zisku a straty
Název práce: Financial analysis and forecast of the future development of Bohušovická mlékárna a. s
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis deals with the financial analysis of Bohušovická mlékárna, a. s. between 2011 and 2016. It also contains a forecast of the near future. The thesis is divided into three parts. In the first, methodical, part the procedures, methods and their use is explained. The second part is analytical. It contains horizontal and vertical analysis and the results of financial ratios which has been explained in the methodical part. The results of financial ratios are also compared with competitive companies. The last part of the thesis deals with the forecast and draws up a planned balance sheet and an income statement.
Klíčová slova: horizontal and vertical analysis; financial ratios; forecast of the future development; Bohušovická mlékárna; financial analysis; balance sheet; income statement
Název práce: Finanční analýza a prognóza budoucího vývoje Bohušovická mlékárna, a.s
Jazyk práce: Slovensky
Tato bakalářská práce se zabývá finanční analýzou společnosti Bohušovická mlékárna, a. s. v průběhu let 2011 až 2016. Rovněž obsahuje prognózu blízké budoucnosti. Práce je rozdělena na tři části. V první, metodické části, jsou vysvětleny postupy, metody a jejich použití. Druhá část je analytická. Obsahuje horizontální a vertikální analýzu a výsledky poměrových ukazatelů vysvětlených v metodické části. Výsledky poměrových ukazatelů jsou rovněž porovnány s konkurenčními podniky. Poslední část práce se zabývá prognózou a zobrazuje plánovanou strukturu rozvahy a výkazu zisku a ztráty.
Klíčová slova: poměrové ukazatele; prognóza budoucího vývoje; rozvaha; výkaz zisku a ztráty; Bohušovická mlékárna; finanční analýza; horizontální a vertikální analýza

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku