Analýza účtu důchodového pojištění v České republice

Název práce: Analýza účtu důchodového pojištění v České republice
Autor(ka) práce: Růžička, Karel
Vedoucí práce: Klazar, Stanislav
Oponenti práce: Kramata, Jakub
Bakalářská práce se zabývá analýzou důchodového pojištění České republiky, které je evidováno na zvláštním účtu důchodového pojištění. Cílem práce je nalézt a analyzovat jednotlivé faktory, které ovlivňují příjmy a výdaje systému důchodového pojištění. Jednotlivé faktory jsou analyzovány v rámci časové řady a následně porovnány navzájem. V práci je kladen důraz jak na jejich dopad v daném období, tak také na jejich odhadovaný vývoj do budoucna. V teoretické části je popsán princip fungování sociálního pojištění, se zaměřením na důchodové pojištění České republiky. Praktická část je rozdělena do tři hlavních celků, přičemž dané části se již věnují jednotlivým faktorům ovlivňujícím příjmovou či výdajovou stranu důchodového pojištění.
Klíčová slova: důchodový systém; Důchodové pojištění; zvláštní účet důchodového pojištění; sociální pojištění
Název práce: Analysis of the pension insurance account in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Růžička, Karel
Vedoucí práce: Klazar, Stanislav
Oponenti práce: Kramata, Jakub
The bachelor thesis deals with the analysis of the pension insurance of the Czech Republic, which is registered in a special pension insurance account. The aim of the thesis is to find and analyze the various factors influencing the income and expenditure of the pension insurance system. The individual factors are analyzed within the time series and then compared to each other. The work emphasizes both their impact in the given period and their estimated future development. The theoretical part describes the principle of functioning of social security, focusing on pension insurance of the Czech Republic. The practical part is divided into three main units, the individual parts are then dealing with the individual factors influencing the income or expenditure side of the pension insurance.
Klíčová slova: special pension insurance account; pension insurance; pension system; social security

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví