Komparace trhu spotřebitelských úvěrů v ČR a SR

Název práce: Komparácia trhu spotrebiteľských úverov v ČR a SR
Jazyk práce: Slovensky
Zadlženosť domácností vo väčšine štátov Európy narastá a rastie tak aj význam trhu spotrebiteľských úverov a preto je dôležité sa touto skutočnosťou zaoberať. Teoretická časť tejto bakalárskej práce sa zaoberá legislatívnou úpravou spotrebiteľských úverov ako v Českej republike tak ajv Slovenskej republike. V praktickej časti je analyzovaný trhspotrebiteľských úverov v ČR a SR na základe rôznych faktorov. V poslednej časti sú jednotlivé trhy navzájom porovnané kvantitatívne a kvalitatívne.
Klíčová slova: regulácia; zadlženosť domácností; spotrebiteľský úver; komparácia; Česká republika; Slovenská republika
Název práce: Comparison of the consumer credit market in the Czech Republic and the Slovak Republic
Jazyk práce: Slovensky
The indebtedness of households is increasing in most European countries, and so the importance of the consumer credit market is increasing and therefore it is important to focus on the issue. The theoretical part of this Bachelor Thesis isfocused on the legislative regulation of consumer loans in the Czech Republic and in the Slovak Republic. The practical part analyzes the consumer credit market in the Czech Republic and the Slovak Republic, based on various factors. In the last part, the separate consumer credit markets are compared quantitatively and qualitatively.
Klíčová slova: consumer loan; regulation; household indebtedness; comparison; Czech Republic; Slovak Republic
Název práce: Komparace trhu spotřebitelských úvěrů v ČR a SR
Jazyk práce: Slovensky
Zadluženost domácností ve většině států Evropy narůstá a roste tak i význam trhu spotřebitelských úvěrů, a proto je důležité se touto skutečností zabývat. Teoretická část této bakalářské práce se zabývá legislativní úpravou spotřebitelských úvěrů jak v České republice, tak i v Slovenské republice. V praktické části je analyzován trh spotřebitelských úvěrů v ČR a SR na základe různých faktorů. V poslední části jsou jednotlivé trhy navzájem porovnány kvantitativně a kvalitativně.
Klíčová slova: regulace; komparace; Česká republika; spotřebitelský úvěr; zadluženost domácností; Slovenská republika

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví