Název práce: Daň z přidané hodnoty u malých zdravotnických zařízeních a vyvolané náklady zdanění
Autor(ka) práce: Řehová, Vendula
Vedoucí práce: Slintáková, Barbora
Oponenti práce: Klazar, Stanislav
Hlavním tématem diplomové práce je daň z přidané hodnoty u malých zdravotnických zařízení a vyvolané náklady zdanění. Hlavním cílem práce byl provést výzkum, na základě kterého budou tyto vyvolané náklady identifikovány a posléze je porovnat se zaplacenou daní. Práce obsahuje teoretický úvod do struktury a financování zdravotnictví, do specifik daně z přidané hodnoty ve zdravotnictví a do efektivnosti daní se zaměřením na vyvolané náklady zdanění. V závěru práce se nachází výpočet vyvolaných nákladů malého ambulantního zařízení souvisejících s daní z přidané hodnoty.
Klíčová slova: Daň z přidané hodnoty ve zdravotnictví; DPH ve zdravotnictví; vyvolané náklady zdanění; malá zdravotnická zařízení; daňová efektivnost
Název práce: Value added tax in small medical facilities and Tax compliance cost
Autor(ka) práce: Řehová, Vendula
Vedoucí práce: Slintáková, Barbora
Oponenti práce: Klazar, Stanislav
The main topic of this thesis is taxation in small medical facilities and Tax compliance cost. The mail objective of the thesis is to make a research, and based on researched data to identify the tax compliance cost and compare them with tax paid. Thesis contain theoretical introduction into the structure of healthcare financing, specifics of value added tax in healthcare and into effective taxation with focus on the cost of tax compliance. In the end of the thesis is a calculation of the cost of tax compliance in small medical facilities related with value added tax.
Klíčová slova: VAT in healthcare; The Cost of Tax Compliance; small medical facilities; Taxation; Value added tax in healthcare; Tax compliance costs

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví