Vliv psychologie na obchodování na kapitálových trzích a analýza trhu bitcoinů

Název práce: Vliv psychologie na obchodování na kapitálových trzích a analýza trhu bitcoinů
Autor(ka) práce: Krejčí, Ondřej
Vedoucí práce: Musílek, Petr
Oponenti práce: Brodani, Jana
Cílem této práce je zanalyzovat jednotlivé cenové bubliny na trhu s Bitcoiny a zjistit, zda je možné na základě příspěvků na sociální síti Facebook vypozorovat s předstihem splasknutí cenových bublin.V praktické části byla provedena sentimentální analýza příspěvků z vybraných facebookových stránek zabývající se trhem kryptoměn a především Bitcoinů. Stránky byly vybrány na základě rešerše skupin, které se tímto tématem na Facebooku zabývají. Výsledný sentiment byl následně porovnán s vývojem Bitcoinu na trhu, za pomocí korelační analýzy.
Klíčová slova: psychologická analýza; sentimentální analýza; Bitcoin
Název práce: Influence of psychology on capital market trading and analysis of market of Bitcoin
Autor(ka) práce: Krejčí, Ondřej
Vedoucí práce: Musílek, Petr
Oponenti práce: Brodani, Jana
Main objective of this thesis is to analyze price bubbles on market of Bitcoin and find out whether it is possible to notice the price bubble crash according to posts on Facebook in advance.In practical part was performed sentimental analysis of posts in chosen Facebook fan pages related to Bitcoin and market of cryptocurencies. Facebook fan pages were chosen according to research and importance of these groups. Calculated sentiments were compared with price changes on Bitcoin market and finally were made correlations between these values.
Klíčová slova: psychological analysis; Bitcoin; sentimental analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví