Vzdělávání a rozvoj pracovníků ve vybrané organizaci

Název práce: Vzdělávání a rozvoj pracovníků ve vybrané organizaci
Autor(ka) práce: Čenščáková, Mária
Vedoucí práce: Míková, Irena
Oponenti práce: Hiršová, Miloslava
Táto bakalárska práca sa zaoberá problematikou firemného vzdelávania. Má za úlohu analyzovať systém vzdelávania konkrétnej spoločnosti, ktorá sa radí medzi malé podniky a zároveň spadá do celosvetového komplexu materskej spoločnosti, zaoberajúcej sa vývojom, výrobou, predajom a servisom laboratórnych prístrojov, s veľmi štandardizovaným systémom vzdelávania. V teoretickej časti sú bližšie definované najmä pojmy firemné vzdelávanie a spokojnosť zamestnancov. Praktická časť je vypracovaná za účelom analýzy spokojnosti zamestnancov zameranou na päťvybraných indikátorov spokojnosti zamestnancov so systémom vzdelávania. Výstupom je zhodnotenie systému vzdelávania vybranej spoločnosti a stanovenie doporučení a návrhov, ktoré povedú k efektívnejšiemu systému a zvýšeniu spokojnosti zamestnancov spoločnosti.
Klíčová slova: firemné vzdelávanie; systém firemného vzdelávania; spokojnosť zamestnancov; motivácia
Název práce: Training and development of employees in the selected company
Autor(ka) práce: Čenščáková, Mária
Vedoucí práce: Míková, Irena
Oponenti práce: Hiršová, Miloslava
This bachelor thesis deals with the issue of corporate education. Its role is to analyze a company-specific education system that ranks among small businesses and is part of a global mother company. The parent company is engaged in the development, production, sales and service of laboratory equipment. It is a complex with a very standardized education system. In the theoretical part, the concepts of corporate education and employee satisfaction are defined in more detail. The practical part is elaborated for the purpose of employee satisfaction analysis focused on five selected indicators of employee satisfaction with the education system. The output is the evaluation of the education system of the selected company and the setting of recommendations and proposals that will lead to a more effective system and increase the satisfaction of the company employees.
Klíčová slova: corporate education; education system; employee satisfaction; motivation

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu