Analýza sekundárního trhu s hudebními nástroji v České republice

Název práce: Analýza sekundárního trhu s hudebními nástroji v České republice
Autor(ka) práce: Zelený, Martin
Typ práce: Disertační práce
Vedoucí práce: Dostál, Petr
Oponenti práce: Drozen, František; Ryska, Jaromír ; Matoušková, Anna
Práce usiluje o postihnutí základních charakteristik tří hlavních stran tvořící sekundární trh s hudebními nástroji, stejně jako parametry logické struktury aktéři trhu – trh a jeho mechanismy – hudební nástroje. Práce zkoumá a vyhodnocuje možnou probíhající reinstitucionalizaci trhu, kategorizuje aktéry na straně poptávky, zkoumá motivační faktory neinstitucionalizovaných aktérů na straně nabídky, vyhodnocuje roli faktorů ovlivňujících vývoj trhu včetně role vývoje měnových kursů, analyzuje vzájemné vztahy mezi primárním a sekundárním trhem s hudebními nástoji. Práce vymezuje aktuální podobu sekundárního trhu v České republice a jeho pozici na globálním trhu.
Klíčová slova: Sekundární trh; Primární trh; Hudební nástroj; Šedá ekonomika; Globalizace; Měnové kursy; Sběratelství; Spotřební chování; Udržitelnost
Název práce: Analysis of a musical instrument secondary market in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Zelený, Martin
Typ práce: Dissertation thesis
Vedoucí práce: Dostál, Petr
Oponenti práce: Drozen, František; Ryska, Jaromír ; Matoušková, Anna
The thesis aims to delineate the basic characteristics of the three main parts forming the secondary market of musical instruments as well as the parameters of the logical structure of the market: actors – the market and its mechanisms – musical instruments. The thesis examines and evaluates the possible ongoing market re-institutionalization, categorizes demand-side actors, examines the motivation factors of non-institutionalized actors on the supply side, evaluates the role of factors influencing market developments, including the role of currency exchange rate, analyzes the relationships between the primary and secondary markets with musical instruments.The thesis specifies the current form of the secondary market in the Czech Republic and its position on the global market.
Klíčová slova: Primary market; Musical instrument; Grey economy; Globalization; Secondary market; Exchange rates; Collecting; Consumer behaviour; Sustainability

Typ studijního programu: Doktorský studijní program
Přidělovaná hodnost: Ph.D.
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská