Analýza příčin fluktuace zaměstnanců ve výrobním podniku

Autor práce: Bičáková, Kateřina
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Osoba oponující práci: Koláčková, Jana

Název práce: Analýza příčin fluktuace zaměstnanců ve výrobním podniku
Abstrakt: Cílem diplomové práce je analýza příčin fluktuace zaměstnanců ve vybraném výrobním podniku. Na základě získaných informací a poznatků jsou identifikovány hlavní příčiny fluktuace. Přínos práce tedy spočívá jak v identifikaci hlavních příčin, tak zejména ve specifikaci konkrétních nápravných opatření, která by pomohla snížit aktuální míru fluktuacePrvní část této práce je teoretická a je zaměřena na dvě oblasti – fluktuace zaměstnanců a pracovní spokojenosti, která s mírou fluktuace velice úzce souvisí. Podkladem pro empirickou část je především analýza interních materiálů společnosti v podobě výstupních pohovorů se zaměstnanci. Dále je provedeno dotazníkové šetření ve spolupráci s náhodně vybranými stávajícími zaměstnanci společnosti. Dotazníkové šetření je zaměřeno na aktuální úroveň spokojenosti pracovníků. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o výrobní podnik a pracovníci výroby tedy značně převažují nad administrativními, bude empirická část zaměřena pouze na míru fluktuace pracovníků ve výrobě.
Klíčová slova: Lidské zdroje; Fluktuace zaměstnanců; Výrobní podnik

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Management
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra personalistiky

Název práce: Analýza příčin fluktuace zaměstnanců ve výrobním podniku
Překlad názvu: The analysis of causes of the employee turnover in a production company
Abstrakt: The goal of this diploma thesis is to analyse the causes of the employee turnover in a selected production company. Main causes of employee turnover are identified on the basis of gained pieces of information and knowledge. The contribution of this thesis consists not only in identification of main causes of employee turnover, but also in suggestion of specific recommendations that can help to eliminate these causes.First part of this diploma thesis deals with theory and focus on two topics - employee turnover as well as on employee satisfaction, which is very closely related to the employee turnover rate. The basis for the empirical part are the analysis of the internal company materials, especially the exit interviews. The next phase consists of questionnaire in cooperation with randomly selected employees of the company. The questionnaire is focused on the current level of employee satisfaction. Because of the fact that we are talking about manufacturing company and there are much more production workers than administrative, the empirical part will be focused only on the turnover rate of the workers in production.
Klíčová slova: Human resources; Employee turnover; Manufacturing company

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Management