Ocenění společnosti KAVALIERGLASS, a.s

Autor(ka) práce: Šusta, Michal
Vedoucí práce: Smrčka, Luboš
Oponenti práce: Schönfeld, Jaroslav
Diplomová práce s názvem „Ocenění společnosti KAVALIERGLASS, a.s.“ si klade za cíl stanovit objektivizovanou hodnotu společnosti KAVALIERGLASS, a.s. k datu 31.12.2016 z pohledu externího analytika. Diplomová práce se skládá z praktické části, která je rozdělena do osmi hlavních částí, a sice představení podniku, strategická analýza, finanční analýza, SWOT analýza, generátory hodnoty a jejich prognóza, sestavení finančního plánu, ekonomická přidaná hodnota (EVA) a ocenění. Teoretický základ je součástí všech hlavních částí. Ocenění podniku je založeno na diskontovaném peněžním toku (DCF) entity. Výsledky v rámci každé kapitoly jsou řádně komentovány za použití relevantních informací a jiných faktů. V závěru jsou shrnuty veškeré výsledky práce, které vedou ke stanovení výsledné hodnoty oceňovaného podniku.
Klíčová slova: ekonomická přidaná hodnota (EVA); diskontovaný peněžní tok (DCF); strategická analýza; finanční analýza; SWOT analýza; finanční plán; generátory hodnoty; Ocenění podniku
Název práce: Valuation of the company KAVALIERGLASS, a.s
Autor(ka) práce: Šusta, Michal
Vedoucí práce: Smrčka, Luboš
Oponenti práce: Schönfeld, Jaroslav
The aim of the diploma thesis „Valuation of the company KAVALIERGLASS, a.s.“ is to determine the objectified value of the company KAVALIERGLASS, a.s. at the date 31st of December 2016 from the perspective of an external analyst. The diploma thesis consists of the practical part which is divided into eight main parts that are the introduction of the company, strategic analysis, financial analysis, SWOT analysis, value drivers and their prognosis, making financial plan, economic value added (EVA) and valuation. Theoretical foundation is a part of all main parts. The valuation of the company is based on discounted cash flow (DCF) entity method. Results of every single chapter are properly commented using relevant information and other facts. The conclusion contents the review of all gained results which lead to the determination of final value of the company.
Klíčová slova: Valuation of the company; discounted cash flow (DCF); strategic analysis; financial analysis; SWOT analysis; financial plan; value drivers; economic value added (EVA)

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská