Ocenění zavedeného pracovního kolektivu: Diskuse teorie a praktických přístupů

Název práce: Ocenění zavedeného pracovního kolektivu: Diskuse teorie a praktických přístupů
Autor(ka) práce: Malík, Jakub
Vedoucí práce: Svačina, Pavel
Oponenti práce: Zelenka, Vladimír
Diplomová práce se zaměřuje na ocenění zavedeného pracovního kolektivu jako nehmotného aktiva organizace. Teoretická část práce popisuje charakteristické vlastnosti zavedeného pracovního kolektivu a vysvětluje podstatné rozdíly mezi pojmy lidský kapitál a zavedený pracovní kolektiv. Následující kapitoly teoretické části práce popisují jednotlivé přístupy a metody ocenění zavedeného pracovního kolektivu. V praktické části práce je uplatněn nákladový přístup k ocenění zavedeného pracovního kolektivu, který je aplikován na konkrétních datech. Výsledkem praktické části je pak vzorové ocenění zavedeného pracovního kolektivu.
Klíčová slova: zavedený pracovní kolektiv; lidský kapitál; oceňování nehmotných aktiv; nákladový přístup k ocenění; metoda nákladů náhrady
Název práce: The Valuation of an Assembled Workforce: A Discussion of the Theory and Practical Approaches
Autor(ka) práce: Malík, Jakub
Vedoucí práce: Svačina, Pavel
Oponenti práce: Zelenka, Vladimír
The diploma thesis is focused on the valuation of an assembled workforce as one of an organization’s intangible asset. The theoretical part of the thesis describes the concept of an assembled workforce, and compares main differences between an assembled workforce and human capital in general. Next chapters of the theoretical part describe the basic methods and procedures of the valuation of an assembled workforce. In the practical part of the thesis is applied the cost approach for the valuation of an example of the assembled workforce. The result of the practical part is the sample of the valuation of the assembled workforce by the replacement cost new method.
Klíčová slova: assembled workforce; human capital; valuation of intangible assets; cost approach; replacement cost new method

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku