Sociální zabezpečení ve Švédsku

Autor(ka) práce: Friedl, Adam
Vedoucí práce: Němec, Otakar
Oponenti práce: Klímová, Jitka
Bakalářská práce pojednává o problematice sociálního zabezpečení ve Švédsku jakožto státu s velmi vysokými výdaji spojenými se sociálním systémem. Samotná práce je situovaná do tří kapitol, které jsou poté rozděleny na dílčí podkapitoly. První kapitola je zaměřena na sociální zabezpečení obecně. Druhá kapitola se již zabývá sociálním zabezpečením ve Švédsku. Třetí a zároveň poslední kapitola se taktéž zabývá sociálním zabezpečením ve Švédsku a je rozčleněna celkem do sedmi podkapitol. Má za úkol detailní popis jednotlivých subsystémů. Veškeré informace jsou poté shrnuty v závěru práce.
Klíčová slova: Sociální; Zabezpečení; Švédsko
Název práce: Social security in Sweden
Autor(ka) práce: Friedl, Adam
Vedoucí práce: Němec, Otakar
Oponenti práce: Klímová, Jitka
The aim of bachelor thesis is to describe social security system in Sweden as a state with a large amount of financial expanses spend on social security. The thesis itself is situated into three chapters when each chapter is further broken into more subchapters. First one defines basic terms and describes social security in general. The second one is focused on introduction to social security in Sweden and the final chapter is divided into seven subchapters which describe social security in Sweden in details through all the systems. All the presented informations are summarise in conclusion.
Klíčová slova: Social; Security; Sweden

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská