Mobilní aplikace pro trénování hudebního sluchu

Název práce: Mobilní aplikace pro trénování hudebního sluchu
Autor(ka) práce: Sobíšek, Ondřej
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Kulhánková, Barbora
Tato diplomová práce se zabývá návrhem a vývojem mobilní aplikace, která slouží k trénování hudebního sluchu. První část práce je teoretická a obsahuje srovnání čtyř existujících aplikací. Na základě tohoto srovnání jsou analyzovány požadavky a vybrány vhodné technologie pro vlastní implementaci, kterými jsou jazyk C#, framework Xamarin, databáze SQLite a verzovací systém Git. Druhá část je zaměřena více prakticky a obsahuje návrh, implementaci, testování a nasazení aplikace Ear Trainer, která je ponechána zdarma ke stažení v obchodě Google Play. Dále jsou zde také popsány výsledky z uživatelského testování a zpětná vazba od konkrétní skupiny uživatelů.
Klíčová slova: mobilní aplikace; hudební sluch; C#; Android; Google Play; Xamarin
Název práce: Mobile Application for Training a Musical Ear
Autor(ka) práce: Sobíšek, Ondřej
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Kulhánková, Barbora
This master’s thesis focuses on the design and implementation of the mobile application which helps training a musical ear. The first part of the thesis is theoretical and contains a comparison of four existing apps. Results from the previous part are used as criteria for the selection of used technologies. The used technologies are C# language, Xamarin framework, SQLite database and Git version control system. The second part is more practically-oriented and describes the design, implementation, testing and deployment of the mobile application Ear Trainer, which has been made available on Google Play for free. Furthermore, results from user testing are described here and a feedback from specific user groups is included as well.
Klíčová slova: musical ear; C#; Xamarin; Android; Google Play; mobile application

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií