Informační systém pro útulek zvířat

Název práce: Informačný systém pre útulok zvierat
Jazyk práce: Slovensky
Témou tejto diplomovej práce je informačný systému pre útulok zvierat. Jej hlavným cieľom je analýza, návrh, vývoj a nasadenie informačného systému pre útulok zvierat Šťastné Labky. K vytvoreniu informačného systému je použitá metodika MMDIS a pre overenie prínosov systému je použitý technický akčný výskum.Prvá časť práce spracováva dostupné zdroje ohľadom tematiky útulkov zvierat, aplikácie metodiky MMDIS v projektoch a vývoj ERP systémov. Druhá časť popisuje informačné systémy, metodiku MMDIS a jej aplikáciu v konkrétnych podmienkach tejto práce. Tretia časť sa zaoberá analýzou a návrhom systému pre útulok Šťastné Labky a štvrtá časť práce popisuje jeho implementáciu a zavedenie do prevádzky. V oboch týchto častiach sa postupuje podľa fáz metodiky MMDIS, ktorými sú: Globálna podniková stratégia, Informačná stratégia, Úvodná štúdia, Globálna analýza, Detailná analýza, Implementácia a Zavedenie do prevádzky. Posledná časť práce je vyhodnotením prínosu systému pre útulok zvierat pomocou technického akčného výskumu.Výsledok vyhodnotenia prínosu informačného systému pre útulok Šťastné Labky je pozitívny, a jeho zavedenie je preto považované za úspešné.
Klíčová slova: webová aplikácia; MMDIS; útulok zvierat; informačný systém
Název práce: Informační systém pro útulek zvířat
Jazyk práce: Slovensky
Tématem této diplomové práce je informační systém pro útulek zvířat. Jejím hlavním cílem je analýza, návrh, vývoj a nasazení informačního systému pro útulek zvířat Šťastné Labky. K vytvoření informačního systému je použita metodika MMDIS a pro ověření přínosů systému je použit technický akční výzkum.První část práce zpracovává dostupné zdroje z hlediska tematiky útulků zvířat, aplikace metodiky MMDIS v projektech a vývoje ERP systémů. Druhá část popisuje informační systémy a metodiku MMDIS včetně její aplikace v konkrétních podmínkách této práce. Třetí část se zaobírá analýzou a návrhem systému pro útulek Šťastné Labky a čtvrtá část práce popisuje jeho implementaci a zavedení do provozu. V obou těchto částech se postupuje dle fází metodiky MMDIS, kterými jsou: Globální podniková strategie, Informační strategie, Úvodní studie, Globální analýza, Detailní analýza, Implementace a Zavedení do provozu. Poslední část práce obsahuje vyhodnocení přínosů systému pro útulek zvířat pomocí technického akčního výzkumu.Výsledek vyhodnocení přínosů informačního systému pro útulek Šťastné Labky je pozitivní, a jeho zavedení je proto považováno za úspěšné.
Klíčová slova: MMDIS; informační systém; útulek zvířat; webová aplikace
Název práce: Information system for animal shelter
Jazyk práce: Slovensky
The topic of this diploma thesis is an information system for an animal shelter. The main objective is analysis, design, implementation and installation of the information system for the animal shelter Šťastné labky. Methodology MMDIS is used for the development of the information system, and for a verification of a contribution of the system a technical action research is used.The first part of the thesis covers research of the available resources working with topics about animal shelters, application of MMDIS methodology in projects, and development of ERP systems. The second part describes information systems, MMDIS methodology and its application in this thesis. The third part covers the analysis and design of the information system for the animal shelter Šťastné Labky, and the fourth part describes implementation and installation of the system. In both parts it is proceeded by the phases of MMDIS methodology, such as: Global Business Strategy, Information Strategy, Initial Study, Global Analysis, Detail Analysis, Implementation and Installation. The last part is the verification of the contribution of the information system for the animal shelter via technical action research.The result of the verification of the contribution of the information system for the animal shelter Šťastné Labky is positive, therefore is the implementation considered as successful.
Klíčová slova: animal shelter; web application; information systems; MMDIS

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií