Ocenění podniku Mlýn Havlíčkův Brod, spol. s r. o

Autor(ka) práce: Dvořák, David
Vedoucí práce: Maříková, Pavla
Oponenti práce: Dvořák, Jan
Předkládaná diplomová práce se zabývá oceněním podniku Mlýn Havlíčkův Brod, spol. s r.o. Cílem je nalezení jeho tržní hodnoty k 1. 1. 2017. Na kapitoly strategické a finanční analýzy navazují generátory hodnoty s finančním plánem, který je základem pro zvolenou hlavní metodu ocenění – DCF APV. Ta je posléze doplněna vybranými metodami tržního porovnání. Na základě všech výsledků je následně odhadnuto souhrnné ocenění.
Klíčová slova: ocenění podniku; DCF APV; ex ante náklady vlastního kapitálu; strategická analýza,; finanční analýza, ; generátory hodnoty; Mlýn Havlíčkův Brod finanční analýza,
Název práce: Valuation of the company Mlýn Havlíčkův Brod, spol. s r.o
Autor(ka) práce: Dvořák, David
Vedoucí práce: Maříková, Pavla
Oponenti práce: Dvořák, Jan
Thesis deals with a valuation of the company Mlýn Havlíčkův Brod, spol. s r.o. The goal is to find its market value as of 1st January 2017. Chapters about strategic and financial analyses are followed by analysis of value drivers with a subsequent financial plan. That provides basis for the chosen valuation method – DCF APV. This method is thereafter supplemented by chosen methods of market approach to valuation. Based on all the results found, the final valuation is estimated.
Klíčová slova: Mlýn Havlíčkův Brod; business valuation; DCF APV; ex ante cost of equity; strategic analysis; financial analysis; value drivers

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku