Analýza cen nemovitostí v ČR pomocí panelových dat

Název práce: Analýza cen nemovitostí v ČR pomocí panelových dat
Autor(ka) práce: Tvrdíková, Tereza
Vedoucí práce: Formánek, Tomáš
Oponenti práce: Georgiev, Jiří
Diplomová práce se věnuje analýze cen nemovitostí v České republice. Cílem je najít determinanty ovlivňující cenu bytů a rodinných domů a tyto dva trhy navzájem porovnat. Jako vysvětlující proměnné byly použity základní makroekonomické a demografické ukazatele (nezaměstnanost, průměrná mzda, HDP, atd.). K analýze byly použity vybrané metody, vhodné pro panelová data (metoda sloučené regrese, model s fixními a náhodnými efekty).
Klíčová slova: panelová data; trh nemovitostí; sloučená regrese; fixní efekty; náhodné efekty
Název práce: Panel analysis of real estate prices
Autor(ka) práce: Tvrdíková, Tereza
Vedoucí práce: Formánek, Tomáš
Oponenti práce: Georgiev, Jiří
The thesis focuses on analysis of real estate prices in the Czech Republic. The goal is to find out what determines the prices of both flats and houses and compare those two markets. The real estate prices will be model by macroeconomic and demografic indicators like unemployment, average wage, GDP, etc. Analysis was carried out using panel data-related models (pooled regresion, fixed effects and random effects).
Klíčová slova: real estate market; panel data; pooled regresion; fixed effects; random effects

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Ekonometrie a operační výzkum
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra ekonometrie