Vývoj aplikace Výkaz práce

Autor(ka) práce: Mareš, Martin
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Rychtář, Jan
Tato práce byla vytvořena za účelem vývoje nové aplikace pro výkaz práce, která má nahradit stávající zastaralé řešení. K jejímu vývoji bylo použito nejmodernějších technologií ve světě SAP, na jehož technologiích jak starý, tak nový výkaz práce stojí. Hlavním přínosem by tedy mělo být zrychlení a zpříjemnění vyplňování výkazu. Nejdříve byla provedena analýza současné aplikace, z jejíž výsledků společně s kvalitativním výzkumem uživatelů pak byly odvozeny požadované funkce pro novou aplikaci. Poté byl krátce naplánován samotný projekt, vytvořen návrh aplikace a projekt byl realizován. Pro vývoj byly použity SAP technologie pro vývoj aplikací SAPUI5 a ABAP, kde systémová část byla vyvíjena ve standartním on-premise nástroji pro vývoj klientských aplikací. Samotná webová aplikace pak byla celá vyvinuta a je i nasazena v cloudovém prostředí SAP Cloud Platform. Po dokončení vývoje došlo k testování, aby bylo ověřeno splnění všech požadavků a došlo k odstranění případných chyb. Jednou z výzev je pak překonání odporu zaměstnanců k aplikacím pro výkaz práce jako takových. Jestli se tuto výzvu podařilo překonat se však dozvíme až po delším používání aplikace zaměstnanci, a proto v této práci na tuto otázku odpověď nenajdete.
Klíčová slova: SAP; SAPUI5; ABAP; MMSP; SAP Cloud Platform; Výkaz práce; cloud
Název práce: Development of the Timesheet application
Autor(ka) práce: Mareš, Martin
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Rychtář, Jan
This thesis was created for purposes of development of a new timesheet application, which is to replace a current outdated solution. The most recent technologies of the SAP world, in which both the current and the new applications run, were used to develop this application. The main benefit should be speed-up and an increase in the usage of the application. Firstly, the current application was analyzed and from its results and results of qualitative user research a number of desired functions was drawn. Next, a short project plan and application design was made and the project itself was realized. For the development SAP technologies SAPUI5 and ABAP were used where the system part was developed in standard on-premise development tool. The web application itself was then developed and is deployed in cloud environment SAP Cloud Platform. After finishing with the development, a testing was done to see if all the requirements were met and all the eventual errors were repaired. One of the challenges was to overcome the basic resistance against timesheet applications as a whole. If the challenge was overcome will be clear after some time of usage of this new application.
Klíčová slova: Timesheet; SAP; SAPUI5; ABAP; MMSP; SAP Cloud Platform; cloud

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií