Název práce: Analýza sociálních sítí a jejich využití pro marketingové účely s implementací reklamní kampaně
Autor(ka) práce: Takács, Michal
Vedoucí práce: Pour, Jan
Oponenti práce: Johnova, Radka
Tato diplomová práce se zabývá analýzou sociálních sítí, jejich využití pro marketingové účely a implementací reklamní kampaně konkrétní jazykové agentury, která zprostředkovává nejen studijní jazykové pobyty po celém světě, ale také pracovní výměnné pobyty. Cílem je analyzovat konkrétní sociální sítě a zhodnotit současnou využitelnost sociálních sítí jak na českém internetu, tak v cestovní jazykové agentuře konkrétní společnosti. Implementovat reklamní kampaň a navrhnout případné změny a doporučení. Nejprve je charakterizován internetový marketing, jeho nástroje, jednotlivé sociální sítě a média, dále je zpracovaná statistika využitelnosti sociálních sítí v ČR, výhody a nevýhody sociálních sítí a v neposlední řadě přínosy sociálních sítí v podnikání a následně je teoreticky popsána také práce s daty.Praktická část je zaměřena na jednotlivé moderní sociální sítě, podrobnou analýzu a zabývá se již konkrétní společností. První část je věnovaná analýze využitelnosti současného stavu sociálních sítí a analýze jazykové agentury. V druhé části jsou demograficky a statisticky analyzované jednotlivé sociální sítě a v neposlední radě kompletně naimplementovaná reklamní kampaň. V závěru celé práce jsou diskutovány výsledky a doporučené změny ke zlepšení viditelnosti a budoucnost agentury na sociálních sítích.
Klíčová slova: Sociální sítě; Facebook; Instagram; Statistika; Marketingové nástroje; Data; Business; Analýza
Název práce: Analysis of social networks, their use for marketing purposes and implementation of an advertising campaign
Autor(ka) práce: Takács, Michal
Vedoucí práce: Pour, Jan
Oponenti práce: Johnova, Radka
This diploma thesis deals with analysis of social networks, their use for marketing purposes and implementation of an advertising campaign of a specific language agency which mediates not only study language stays but also working exchange stays all around the world. The goal is to analyze specific social networks and evaluate the current usability of social networks both on the Czech Internet and in the concrete travel language agency. Implement this campaign and suggest any changes and recommendations.Firstly, Internet marketing, its tools, individual social networks and media are characterized, then there is adapted a social usability statistic of the Czech Republic, advantages and disadvantages of social networks and last but not least, the benefits of social networking in business and subsequently the theoretical description of data work.The practical part focuses on modern social networks one by one, detailed analysis and deals with specific company. The first part is devoted to the analysis of the usability of the current situation of social networks and analysis of the language agency. In the second part there are demographic and statistically analyzed social networks and, last but not least, a completely implemented advertising campaign. At the end of the thesis, the results and recommended changes to improve the visibility and the future of the agency on social networks are discussed.
Klíčová slova: Social networks; Facebook; Instagram; Statistics; Marketing tools; Data; Business; Analysis

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií