Návrh marketingové strategie turistické oblasti Toulava

Název práce: Návrh marketingové strategie turistické oblasti Toulava
Autor(ka) práce: Kloboučníková, Lucie
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
Tato diplomová práce se zabývá marketingovým řízením destinace cestovního ruchu a jejím cílem je sestavit marketingovou strategii pro vybranou turistickou oblast Toulava pro rok 2019. Práce je rozdělena do tří hlavních částí. První část představuje teoreticko-metodologický základ pro vysvětlení zásad a principů destinačního managementu. Druhá kapitola je zaměřena na nabídku a poptávku cestovního ruchu v turistické oblasti Toulava a představení a zhodnocení aktuální marketingové strategie pro rok 2018. Třetí část obsahuje SWOT analýzu cestovního ruchu a marketingu destinace Toulava, na jejímž základě je sestaven návrh marketingové strategie pro rok 2019 včetně produktového a komunikačního mixu a návrhu marketingového rozpočtu.
Klíčová slova: destinace cestovního ruchu; destinační management; marketingová strategie
Název práce: Toulava - marketing strategy proposal
Autor(ka) práce: Kloboučníková, Lucie
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
This diploma thesis deals with the principles of destination management and it aims at drawing up a marketing strategy for the chosen tourism destination Toulava for the year 2019. The thesis is divided into three main parts. The first part represents the theoretical basis for the clarification of destination management principles. The second part occupies with the tourism supply and demand in Toulava and it presents and evaluates the current marketing strategy for the year 2018. The third part consists of SWOT analysis of tourism and marketing in Toulava which represents the basis for the new marketing strategy for the year 2019 including product and communication mix and marketing budget proposal.
Klíčová slova: destination management; marketing strategy; destination

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů