Analýza komunikační strategie značky Zdravý svět v Globus

Název práce: Analýza komunikačnej stratégie značky Zdravý svet v Globuse
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca analyzuje komunikačnú stratégiu značky Zdravý svet v Globuse a jej následné vyhodnotenie a určenie odporúčaní na jej zlepšenie. Zameriava sa na situačnú analýzu značky Zdravý svet, vrátane skúmania konkurenčného prostredia, rozboru marketingového mixu a nástrojov použitých v rámci komunikačného mixu. Práca obsahuje vlastný výskum v podobe dotazníka, ktorého cieľom bolo preskúmať povedomie spotrebiteľov o značke Zdravý svet, ich vzťah k tejto značke, porovnanie povedomia značky Zdravý svet s inými značkami a zisťovanie povedomia spotrebiteľov o komunikačných aktivitách značky. Okrem toho mal výskum za úlohu upresniť cieľovú skupinu spotrebiteľov nakupujúcich biopotraviny a zistiť postoje a hodnoty tejto cieľovej skupiny. Záver práce obsahuje niekoľko odporúčaní na zlepšenie súčasnej komunikačnej stratégie spoločnosti Globus.
Klíčová slova: komunikačný mix; marketingový mix; biopotraviny; Globus; komunikačná stratégia
Název práce: Analýza komunikační strategie značky Zdravý svět v Globus
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce analyzuje komunikační strategii značky Zdravý svět v v řetězci prodejen Globus a její následné vyhodnocení a určení doporučení na její zlepšení. Zaměřuje se na situační analýzu značky Zdravý svět, včetně zkoumání konkurenčního prostředí, rozboru marketingového mixu a nástrojů použitých v rámci komunikačního mixu. Práce obsahuje vlastní výzkum v podobě dotazníku, jehož cílem bylo prozkoumat povědomí spotřebitelů o značce Zdravý svět a zjistit jejich vztah k této značce, porovnat povědomí o značce Zdravý svět s jinými značkami, a zjistit povědomí spotřebitelů o komunikačních aktivitách značky. Kromě toho měl výzkum za úkol upřesnit cílovou skupinu spotřebitelů nakupujících biopotraviny a zjistit postoje a hodnoty této cílové skupiny. Závěr práce obsahuje několik doporučení pro zlepšení současné komunikační strategie společnosti Globus.
Klíčová slova: marketingový mix; komunikační strategie; komunikační mix; biopotraviny; Globus
Název práce: The analysis of the communication strategy of the brand Zdravý svet in Globus
Jazyk práce: Slovensky
The goal of this diploma thesis is to analyse the communication strategy of the brand Zdravý svet in Globus and to offer recommendations for improvement. The thesis focuses on the analysis of the brand Zdravý svet, its competitors and assess its marketing mix and the tools used in communication mix. The research was conducted through a survey. The aim was to examine the brand awareness of the target group in comparison to other brands, people´s relationship towards the brand and their familiarity with the brand commercial activities. Additionally, the research goal was to identify the specific target group which is buying bioproducts and to find out behaviour and values of this target group. The final part provides recommendations for improvement of the current communication strategy of Globus.
Klíčová slova: bioproducts; Globus; marketing mix; communication strategy; communication mix

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací