Vývoz aktivních léčivých látek z České republiky do Kanady a USA

Autor(ka) práce: Špačková, Bára
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Křenková, Eva
Cílem této diplomové práce je zhodnotit možnosti vývozu aktivních léčivých látek z České republiky do Kanady a USA. Práce má poskytnout přehled o hlavních aspektech, které je potřeba brát v potaz před učiněním rozhodnutí vyvážet na zmíněné trhy. Práce také odpovídá na otázky, který trh je pro českého exportéra perspektivnější a který z trhů by si český exportér měl vybrat. První kapitola se zabývá charakteristikou obchodu s aktivními léčivými látkami. Druhá kapitola pojednává o aspektech vývozu léčivých látek do Kanady. Třetí kapitola, strukturou velmi podobná kapitole druhé, je věnována vývozu léčivých látek do USA. Čtvrtá kapitola diplomové práce pojednává o malé české společnosti, jakožto potenciálním vývozci na zmíněné trhy. Na závěr je diskutována vhodnost internacionalizace podnikatelských aktivit zmíněné společnosti.
Klíčová slova: aktivní léčivé látky; farmaceutický průmysl; mezinárodní obchod
Název práce: Export of active pharmaceutical ingredients from the Czech Republic to Canada and the USA
Autor(ka) práce: Špačková, Bára
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Křenková, Eva
The aim of this thesis is to assess the possibilities of active pharmaceutical ingredients exports from the Czech Republic to Canada and the USA. The thesis should give an insight into the main aspects that need to be taken into consideration before making the final decision to export to the mentioned markets. The thesis also answers the questions which of the markets is more promising and which of the markets is more suitable for a Czech company to export to. The first chapter deals with the characteristics of the trade in active pharmaceutical ingredients. The second chapter describes aspects of exporting active pharmaceutical ingredients to Canada. The third chapter, whose structure is very similar to the second chapter, deals with aspects of exporting the ingredients to the USA. The last chapter of the thesis is about small Czech chemical-pharmaceutical company as a potential exporter to the discussed markets. Finally, the appropriateness of the internalization of the company’s business activities beyond the EU is discussed.
Klíčová slova: pharmaceutical industry; international trade; active pharmaceutical ingredients

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů