Možnosti využití programu ERASMUS+ pro financování sportovních aktivit ČAS

Název práce: Možnosti využití programu ERASMUS+ pro financování sportovních aktivit ČAS
Autor(ka) práce: Taubr, Tomáš
Vedoucí práce: Müller, Štěpán
Oponenti práce: Topinka, Jiří
Diplomová práce je zaměřena na program Evropské unie Erasmus+ a na možnosti, které nabízí pro financování sportovních aktivit Českého atletického svazu (ČAS). První kapitola popisuje fungování financování Evropské unie skrz její rozpočet a vymezení vybraných programů podpory. Druhá kapitola se zaměřuje na program Erasmus+, kde je zvláštní důraz kladen na specifickou aktivitu Sport, která je dále analyzována i z pohledu minulých příjemců dotace z vybraného programu. Třetí kapitola informuje o Českém atletickém svazu a analyzuje jeho jednotlivé aktivity. Je vybráno několik aktivit, které by bylo vhodné realizovat s přispěním vybraného programu. Čtvrtá kapitola obsahuje žádost do programu Erasmus+, postup podání a její konkrétní využití na modelové aktivitě (Pohybová gramotnost), kterou bude ČAS realizovat.
Klíčová slova: sport; Erasmus+; Český atletický svaz; Evropská unie; atletika; pohybová gramotnost; dotace
Název práce: Possibilities of using the ERASMUS + program for funding the Czech Athletic Federation sport activities
Autor(ka) práce: Taubr, Tomáš
Vedoucí práce: Müller, Štěpán
Oponenti práce: Topinka, Jiří
The diploma thesis focuses on the European Union program Erasmus+ and on the possibilities, it offers for funding the Czech Athletic Federation (CAF) sports activities. The first chapter describes the system of European Union funding, budget and the scope of selected programs. The second chapter focuses on the Erasmus+ program, where special emphasis is on the specific activity Sport, which is further analyzed with previous fund recipients’ case study. The third chapter informs about the Czech Athletic Federation and analyzes its activities. Several activities are selected, which might be founded with the help of the selected program. The fourth chapter includes the Erasmus+ application and the submission process shown on a selected model activity (Motion Literacy), which is to be implemented by Czech Athletic Federation.
Klíčová slova: sport; Erasmus+; Czech Athletic Federation; European Union; athletics; movement literacy; grants

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů