Návrh sportovně poznávacího zájezdu do Toskánska

Název práce: Návrh sportovně poznávacího zájezdu do Toskánska
Autor(ka) práce: Lenhartová, Michaela
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
Cílem diplomové práce Návrh sportovně poznávacího zájezdu do Toskánska bylo vytvořit konkurenceschopný zájezd v porovnání s ostatními nabídkami zájezdů do Toskánskapořádaných českými cestovními kancelářemi. Teoretická část popisuje cestovní ruch a jeho typologii, sportovní cestovní ruch a oblast Toskánska. V dalších kapitolách byly charakterizovány cestovní kanceláře nabízející sportovně poznávací zájezdy a analyzována jejich nabídka zájezdů do Toskánska. V poslední kapitole byl vytvořen vlastní návrh sportovně poznávacího zájezdu do Toskánska a následně byl porovnán z hlediska konkurenceschopnosti s existujícími zájezdy vybraných cestovních kanceláří. Porovnáním bylo posuzováno, zda je zájezd konkurenceschopný svým programem a cenou. Na základě tohoto porovnání bylo zjištěno, že vytvořený zájezd by měl obstát v konkurenci ostatních zájezdů do Toskánska, které jsou nabízeny českými cestovními kancelářemi.
Klíčová slova: Sportovní cestovní ruch; Zájezd; Toskánsko
Název práce: The scheme of a sport oriented tour package to Tuscany
Autor(ka) práce: Lenhartová, Michaela
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
The aim of the diploma thesis The scheme of a sport oriented tour package to Tuscany was to create a competitive package compared to other offers to Tuscany organised by Czech tour operators.The theoretical part describes tourism and its typology, sports tourism and the region of Tuscany. In the other chapters, tour operators offering sporting tours were characterized and analysis of their tours to Tuscany was provided. In the last chapter was created own design of a sporting tour to Tuscany and then it was compared in terms of competitiveness with existing tour packages of selected travel agencies.By comparison, it was judged whether the trip was competitive with its program and price. Based on this comparison, it was found that the tour made should compete with other tours to Tuscany, which are offered by Czech tour operators.
Klíčová slova: Sport tourism; Tour package; Tuscany

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch