Segmentace zákazníků vybrané firmy

Název práce: Segmentace zákazníků vybrané firmy
Autor(ka) práce: Teislerová, Tereza
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
Tato diplomová práce se věnuje vymezení marketingového mixu a identifikaci segmentů zákazníků firmy zabývající se bike sharingem s následným zhodnocením a doporučením pro firmu do budoucna. Práce se v celém svém rozsahu zaměřuje na propojení aktuálních trendů v komunikaci v závislosti na generačních rozdílech a uživatelském chování zákazníků firmy. Za tímto účelem bylo provedeno dotazníkové šetření a analýza konzumace vybraných online médií generacemi X, Y a Z. Na základě vyhodnocení sesbíraných dat byla navržena doporučení. Klíčovými oblastmi kterými by firma mohla efektivněji zaujmout své stávající i potenciální zákazníky jsou například komunikace skrze Instagram stories a sdílení uživatelských příspěvků, uživatelské hry pro motivaci k jízdě, vlastní YouTube kanál s edukačními videi, opakování sdělení a zachování autentičnosti a aktivity ve veřejném prostoru.
Klíčová slova: Generace X; Marketingový mix; Generace Z; Segmentace; Komunikace; Bike sharing; Generace Y
Název práce: Customer segmentation of a selected company
Autor(ka) práce: Teislerová, Tereza
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
This Thesis is devoted to defining the marketing mix and identifying customer segments of the bike sharing company, which is followed-up by evaluation and recommendations for the company in the future. The Thesis is focused on linking up-to-date trends in communication based on generational differences and user behavior in the group of the company's customers. For this purpose, a questionnaire survey and an analysis of the consumption of selected online media by generations X, Y and Z were carried out. Based on the evaluation of collected data, final recommendations were made. Key areas for the company to be more effective in attracting both existing and potential customers are, for example, communicating through Instagram stories and sharing user posts, motivation driving competitions, own YouTube channel with educational videos, repeating news and maintaining authentic communication and activity in public space.
Klíčová slova: Bike Sharing; Generation Y; Generation X; Marketing Mix; Communication; Generation Z; Segmentation

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací