Německo na mezinárodním trhu cestovního ruchu

Název práce: Německo na mezinárodním trhu cestovního ruchu
Autor(ka) práce: Mrázová, Ivana
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Mlčochová, Kateřina
Diplomová práce se zabývá Německem na mezinárodním trhu cestovního ruchu. Práce je rozdělená do pěti kapitol. První tři kapitoly tvoří teoretickou část práce a představují obecné charakteristiky mezinárodního cestovního ruchu a Německa, dále předpoklady pro rozvoj německého cestovního ruchu. Druhá část práce tvoří praktickou část, která nejprve analyzuje domácí, výjezdový a příjezdový cestovní ruch Německa a jeho konkurenceschopnost. Dále je vytvořena SWOT analýza a poslední část práce se týká zhodnocení, uvedení trendů cestovního ruchu a predikce vývoje německého trhu cestovního ruchu do budoucna.
Klíčová slova: příjezdový cestovní ruch; konkurenceschopnost; Německo; mezinárodní cestovní ruch
Název práce: Germany on international tourism market
Autor(ka) práce: Mrázová, Ivana
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Mlčochová, Kateřina
The diploma thesis focuses on Germany on international tourism market. The thesis is divided into five chapters. The first free chapters form the theoretical part of the thesis and that represents the general characteristics of international tourism and Germany, as well as the prerequisites for the development of German tourism. The second part of the thesis forms a practical part which analyzes and evaluates the domestic, outbound and inbound tourism of Germany and its competitiveness. The next part includes the SWOT analysis and evaluation of Germany tourism. The end of the thesis focuses on current trends in tourism and the prediction of the future development of the German tourism market.
Klíčová slova: Germany; competitiveness; international tourism; inbound tourism

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů