Community management na sociálních sítích

Název práce: Community management na sociálních sítích
Autor(ka) práce: Burianová, Anna
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Hažmuková, Tereza
Bakalářská práce s názvem Community management na sociálních sítích se zaměřením na krizovou komunikaci se zabývá community managementem, jakožto nástrojem k budování populární značky. Cílem této práce je pomoci firmám uvědomit si důležitost plánování při zakládání a provozování komunity. Práce popisuje, jak by firma a community manažeři měli přistupovat k online komunitě a jak se připravit především na negativní interakci s ní. Dále představuje konkrétní příklady, které ukazují, jak úspěšné komunity budují samy svůj brand skrze fanoušky a jak se dají řešit krize v rámci komunit na sociálních sítích. Závěr nabízí rady pro firmy, které chtějí začít vlastní komunitu a chtějí, aby byla nejen přínosem z obchodního hlediska, ale i motorem, který žene firmu k lepším výsledkům.
Klíčová slova: community management; krizová komunikace; sociální sítě
Název práce: Community management on social media particularly focused on crisis communication
Autor(ka) práce: Burianová, Anna
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Hažmuková, Tereza
The bachelor thesis titled Community management on social media particularly focused on crisis communication is presenting community management as a tool for building successful business. The main objective is to help companies understand how important is thoughtful planning when starting and dealing with the community. This thesis also defines how company and community managers should approach online community as well as how to prepare for the interaction, which may be also negative. Further it examines communities, which indicates great potential in growing the business through healthy relationship with fans and it also examines how crisis can be solved within the community on social media. In conclusion it offers tips for companies, which want to start their community and want it to not only business profit, but also to be an acceleration for its better results.
Klíčová slova: social media; community management; crisis communication

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky