Analýza marketingové a komunikační strategie vybrané značky

Název práce: Analýza marketingové a komunikační strategie vybrané značky
Autor(ka) práce: Svobodová, Martina
Vedoucí práce: Zamazalová, Marcela
Oponenti práce: Božoň, Petr
Diplomová práce analyzuje a mapuje český trh nealkoholických nápojů se zaměřením se na balené minerální vody, konkrétně na značku Magnesia. Cílem této diplomové práce je zhodnocení marketingové a komunikační strategie ochucené řady Magnesia RED a její vliv na značku Magnesia. První teoretická část vymezuje pojmy a poznatky z odborných článků a literatury vztahující se k dané problematice, poukazuje na rostoucí tempo zdravého životního stylu či se podrobněji věnuje typologii balených vod. Teoretické poznatky jsou přeneseny do praxe a za pomocí analýzy sekundárních dat výzkumných agentur (Nielsen, GFK), analýzou problematiky v rámci studie MML-TGI a vlastního kvantitativního (dotazníkové šetření) a kvalitativního výzkumu (strukturované rozhovory) je vyhodnoceno povědomí o značce Magnesii a její ochucené řadě Magnesii RED v rámci srovnání s věkem a pohlavím spotřebitelů. V závěru jsou shrnuty výsledky analýz a navržena doporučení a případná zlepšení pro danou značku.
Klíčová slova: Komunikační strategie; Marketingový mix; Positioning; Typologie balených vod; Marketingová strategie; Minerální vody
Název práce: Analysis of marketing and communication strategy of the chosen brand
Autor(ka) práce: Svobodová, Martina
Vedoucí práce: Zamazalová, Marcela
Oponenti práce: Božoň, Petr
This diploma thesis analyzes and maps the Czech market of non-alcoholic beverages focusing on bottled mineral water, specifically on the brand Magnesia. The aim of this diploma thesis is to evaluate the marketing and communication strategy of the flavored Magnesia RED and its influence on the „maternal brand“ Magnesia. The first theoretical part defines concepts and knowledge from specialized articles and literature related to this issue, points to the rising pace of a healthy lifestyle or more closely examine the typology of bottled water. The theoretical knowledge are transferred into practice and thanks to the analysis of the secondary data of research agencies (Nielsen, GFK), MML-TGI analysis and quantitative (questionnaire) and qualitative research (structured interviews) analyzes the awareness of the Magnesia and flavored Magnesia RED compared to the age and gender of the consumers. In conclusion, the results of the analyses are summarized and suggested the recommendations and possible improvements to this brand.
Klíčová slova: Marketing mix; Typology of the bottled water; Marketing strategy; Communication strategy; Positioning; Mineral water

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská